Prouza se vrací. Povede Svaz obchodu | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Prouza se vrací. Povede Svaz obchodu

Prouza se vrací. Povede Svaz obchodu
Tomáš Prouza
• 
ZDROJ: Michael Tomeš, E15

ČTK

Ekonom Tomáš Prouza se od října stane novým prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu. Střídá Martu Novákovou, která na funkci rezignovala poté, co byla koncem června jmenována ministryní průmyslu a obchodu za hnutí ANO.

„Jako nový prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu chci prosazovat, aby stát vytvářel co nejlepší podmínky pro rozvoj těchto sektorů, abychom společně hledali cesty k modernizaci české ekonomiky a uměli těžit z toho, že jsme součástí velkého evropského trhu,“ uvedl Prouza.

Ekonom Prouza působil v letech 2004 až 2006 jako náměstek ministra financí. V letech 2014 až 2017 byl státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR a zároveň v letech 2016 až 2017 koordinátorem digitální agendy ČR. Do svého jmenování státním tajemníkem působil ve Světové bance, do října 2012 v Praze jako expert pro finanční služby, později jako seniorní expert ve Washingtonu.

Prouza? Obrovská ztráta pro evropský projekt. Politici litují rezignace "pana Evropy"

„Vnímám jej jako silnou osobnost s ekonomickým vzděláním, se znalostí podnikatelského prostředí, ale také se zkušenostmi z působení ve státní správě. Oceňuji jeho proevropské hodnoty a snahu o podporu liberalizovaného fungování trhu,“ uvedla jeho předchůdkyně Nováková.

Svaz obchodu zastupuje přes 6000 podnikatelů, kteří vytvářejí až půl milionu pracovních míst. Prezidenta či prezidentku volí na čtyřleté funkční období představenstvo. Svaz byl založen v roce 1990 a představuje druhý největší zaměstnavatelský svaz v zemi. Je nezávislým a dobrovolným sdružením asociací, aliancí, družstev a firem podnikajících v malo- a velkoobchodě a gastronomických a ubytovacích službách.

Komentář Tomáše Prouzy: Evropa a konec amerického snu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!