Průzkum: Čeho si děti na maminkách v současnosti nejvíce cení? | E15.cz

Průzkum: Čeho si děti na maminkách v současnosti nejvíce cení?

Průzkum: Čeho si děti na maminkách v současnosti nejvíce cení?
Průzkum: Čeho si děti na maminkách v současnosti nejvíce cení?
• 
ZDROJ: PR

.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve snaze dostát všem závazkům moderního mateřství musí být ženy silnější než kdy dřív. Podle výsledků z globálního průzkumu “State of Motherhood” provedeného pro společnost Procter & Gamble a její kampaň “Děkuji, maminko” si současné maminky vedou skvěle!

Po narození dítěte se radikálně mění život každé ženy. Kromě jejich každodenních povinností musí nově čelit dosud nepoznaným výzvám. Aby je úspěšně překonaly, musí často vyvinout větší sílu i nezdolnost než kdy dřív. Se svým odhodláním dávají svým dětem příklad a stávají se pro ně celoživotním vzorem. Procter & Gamble uskutečnil průzkum s více než 14 000 maminkami z 15 zemí. Cílem bylo zjistit, co znamená být maminkou v různých koutech světa, jak vidí důležitost své role a jaké kvality musí rozvíjet, aby bylo jejich mateřství šťastné a úspěšné. Průzkum je součástí kampaně P&G „Děkuji, maminko“ pořádané u příležitosti Letních olympijských her 2016 v Riu.

Silná matka buduje sílu svého dítěte

Každá žena ví, že s narozením dítěte se její život výrazně změní a začíná pro ně nová, neznámá epizoda. I přesto však 97 % respondentek výzkumu přiznalo, že si nebylo vědomo, kolik výzev je v jejich nové roli maminky potká. Nejdůležitější vlastností, kterou každá musela rozvinout, byla zejména trpělivost (76 %), následovaná organizovaností (53 %). Maminky musí navíc disponovat fyzickou a zejména emocionální silou k tomu, aby byly schopny účinně reagovat na všechna úskalí a byly dítěti oporou.

Průzkum „State of Motherhood“ dále odhalil, že ženy, které se stanou maminkami, si pak o to víc váží svých vlastních maminek – zejména za jejich trpělivost (54 %), schopnost organizovat (34 %) a empatii (42 %). Více než polovina respondentek od svých maminek čerpala i mnoho důležitých rad a informací o rodičovství. Souhlasí také s tím, že to byly právě jejich maminky, kdo je naučil větší trpělivosti. Podle průzkumu maminky nadevše chtějí, aby byly pro své děti vzorem v chování (67 %).

Průzkum: Čeho si děti na maminkách v současnosti nejvíce cení? Autor: PR

Čas pro dítě, čas pro maminku

Pro maminky jsou děti na prvním místě, důležité jsou ovšem také vztahy s rodinou a přáteli. Kromě trávení času s ostatními, je důležité najít si čas i sama pro sebe (86 %). „Skloubit profesní, domácí a rodičovské povinnosti je pro maminky tou největší výzvou. Společnost Procter & Gamble se produkty značek Pampers, Lenor či Pantene snaží maminkám ze všech sil ulehčit jejich každodenní povinnosti, aby si mohly užívat více volného času se svými dětmi, blízkými a se sebou samou. Právě proto jsme „Hrdým sponzorem maminek“, který je a jejich rodiny doprovází každý den v jejich výzvách,“ říká Matej Podobnik, Communication Manager společnosti Procter & Gamble pro střední Evropu. Nezávisle na tom, z jaké země pochází, se maminky v průzkumu shodly, že láska a péče o dítě jsou na prvním místě (66 %), a více než polovina maminek považuje za důležité také to, aby svým dětem byly dobrým příkladem.

České maminky své děti oceňují zejména za způsob jejich chování

České maminky si uvědomují důležitost své role pro předávání hodnot důležitých pro úspěšné vedení života. Rovněž poskytují i nezbytnou emocionální energii ve jménu štěstí svého dítěte. „Podle výsledků studie Maison Research Center, připravené pro P&G v roce 2013, považují české maminky svou roli jako klíčovou pro socializaci dítěte. Uvědomují si také důležitost hodnot, se kterými dítě konfrontují v prvních letech jeho života, jakožto základními kameny jejich schopnosti být úspěšný v budoucnu,“ říká Markéta Šauerová, psycholožka.

Průzkum: Čeho si děti na maminkách v současnosti nejvíce cení? Autor: PR

Podle průzkumu Národního institutu pro děti a mládež si děti, které své maminky považují za svůj vzor, na maminkách nejvíce cení toho, jak se chovají k ostatním lidem (78 %). Oceňují také to, čeho dosáhla (58 %), a váží si jejich názorů (56 %).

„State of Motherhood“ Global Report

Průzkum „State of Motherhood“ byl připraven jako součást kampaně společnosti P&G „Děkuji, maminko“. Kampaň je pořádána v souvislosti s nastávajícími Letními olympijskými hrami 2016 v Rio de Janeiro. Cílem je poděkovat všem maminkám za jejich každodenní odhodlání, sílu a podporu, díky nimž se dítě v budoucnu může stát, například vrcholovým sportovcem.

Ambasadorkami letošní kampaně je členka Českého olympijského týmu pro LOH 2016 v Riu, oštěpařka a světová rekordmanka Barbora Špotáková a její maminka Ludmila Špotáková.

Průzkum: Čeho si děti na maminkách v současnosti nejvíce cení? Autor: PR

Zpráva je založená na výzkumu značek jako Ariel®, Pampers®, Lenor® a Pantene® za účelem vytvoření těch nejlepších produktů pro maminky a jejich rodiny.

Novinky a podrobné informace o společnosti P&G a jejích značkách naleznete na internetové stránce http://www.pg.com/.

Autor: .

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah