H&M po více než dvou letech zvýšil zisk | E15.cz

Řetězec H&M po více než dvou letech zvýšil zisk

Řetězec H&M po více než dvou letech zvýšil zisk
H&M
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Švédský prodejce oděvů Hennes & Mauritz zvýšil ve třetím čtvrtletí zisk před zdaněním na 5,01 miliardy švédských korun (zhruba 11,9 miliardy korun) ze 4,01 miliardy švédských korun ve stejném období loni. Výsledek překonal očekávání analytiků a znamená první růst čtvrtletního zisku za více než dva roky, uvedla dnes agentura Reuters.

Obchodům H&M v minulých letech klesal zisk hlavně kvůli konkurenci a rovněž proto, že lidé začali více nakupovat na internetu. Firma v reakci na pokles zisků a hromadění zásob notně investuje. Při zveřejnění výsledků za třetí čtvrtletí společnost uvedla, že se jí daří reagovat na změny na trhu.

Analytici v anketě společnosti Refinitiv očekávali, že firma zisk před zdaněním zvýší na 4,93 miliardy švédských korun. Třetí finanční čtvrtletí skončilo v srpnu.

Tesco opustí jeho šéf Dave Lewis. Vyčistil společnost po účetním skandálu

„Společnost H&M dosáhla výborného čtvrtletního zisku poprvé za více než čtyři roky, což by mohlo zvýšit důvěru ve zlepšení situace,“ poznamenali analytici investiční banky Carnegie.

Akcie H&M na burze ve Stockholmu dopoledne přidávaly kolem sedmi procent a dostaly se nad 198 švédských korun. Od začátku roku zpevnily o více než 50 procent. Loni spadly na minimum za 13 let.

Kaufland chystá skenovací službu do vlastní tašky tak jako Globus
Walmart versus Tesla. Americký řetězec žaluje Muskovu společnost kvůli solárním panelům

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!