Walmart žaluje Teslu kvůli požárům | E15.cz

Walmart versus Tesla. Americký řetězec žaluje Muskovu společnost kvůli solárním panelům

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Americký obchodní řetězec Walmart zažaloval společnost Tesla. Firmu vedenou Elonem Muskem viní z toho, že její solární panely, které mají obchody Walmart nainstalovány na střechách, již způsobily sedm požárů. Americký diskont jako největší problém uvádí „nekompetentnost a lajdáctví“ společnosti Elona Muska při jejich instalaci. Walmart nyní požádal soud o to, aby donutil Teslu stáhnout tyto solární panely z jeho prodejen. Informovala o tom agentura Reuters

Již sedmkrát museli od loňského listopadu pracovníci Walmartu řešit problém v podobě vypuknutí požáru kvůli přehřátí solárních panelů společnosti Tesla. Další desítky z nich pak údajně vykazují nebezpečí jako například uvolněné rozvody či „horká místa“ na panelech. 

Tesla nyní čelí obvinění kvůli tomu, že nevyškolení pracovníci prováděli instalace a vykazovali „naprostou neschopnost nebo bezcitnost, nebo obojí“, jak uvádí soudní dokumenty.

Mezi zájemci o investici v projektu bulharské jaderné elektrárny je i české konsorcium

Americká síť obchodů požaduje, aby Tesla své solární panely stáhla. Walmart ji obvinil, že měla „špatně nastavený obchodní model, který vyžadoval, aby byla instalace solárních panelů prováděna nahodila a co nejrychleji, aby se dosáhlo zisku,“ stojí dále v soudních spisech. Tesla dosud záležitost odmítla komentovat.

Proces je podle Reuters velkou ránou pro solární podnikání společnosti Tesla. Ta solární panely Walmartu poskytovala od roku 2010, který během následujících šesti let takto vybavil 244 střech svých obchodů. Cílem obchodního řetězce je do roku 2020 získávat 35 procent elektřiny z obnovitelných zdrojů. 

Tesla chce nahradit tradiční elektrárny bateriovými domy, první postaví v Kalifornii
Dobytí Marsu může být zase o kousek blíž. SpaceX chystá 200metrový testovací vzlet

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!