Šnobr investuje v České Kanadě. V bývalém areálu Pohraniční stráže vznikne hotel | E15.cz

Šnobr investuje v České Kanadě. V bývalém areálu Pohraniční stráže vznikne hotel

Jan Pavec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Až na sto milionů se může vyšplhat investice do hotelového areálu, který má během pár let vyrůst u Nové Bystřice na Jindřichohradecku. Bude ho provozovat síť rekreačních areálů Amenity Resorts, jejímž většinovým vlastníkem je skrze společnost Hamaga investor a minoritní akcionář ČEZu Michal Šnobr. „Teď je to ve fázi územního rozhodnutí,“ uvedl pro E15 Šnobr. Pokud vše půjde podle plánu, mohl by hotel být hotový v roce 2020.

Hlavním lákadlem má být hlavně blízké golfové hřiště. „Většina turnajů a akcí má požadavek na ubytování v místě a to nejsme v současné době schopni klientům poskytnout,“ řekl Šnobr.

Projekt má lákat i na oblast České Kanady a mimo sezonu na poměrně velký wellness s přesahem do lázeňských služeb. Hotel vznikne u hranice s Rakouskem v místě, kde v minulosti byla rota Pohraniční stráže. Areál po této jednotce už byl zdemolován.

Amenity Resorts už nedaleko na druhé straně Mnišského rybníka provozuje ubytování v 16 rodinných domech. Není to ovšem původní projekt firmy, převzala ho od nizozemských investorů.

Podle posledních dostupných dat Českého statistického úřadu zájem o domácí dovolenou roste. Nejčastěji Češi mířili do Středočeského a právě do Jihočeského kraje.S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah