Šnobr investuje v České Kanadě. V bývalém areálu Pohraniční stráže vznikne hotel | E15.cz

Šnobr investuje v České Kanadě. V bývalém areálu Pohraniční stráže vznikne hotel

Jan Pavec

Jan Pavec

Až na sto milionů se může vyšplhat investice do hotelového areálu, který má během pár let vyrůst u Nové Bystřice na Jindřichohradecku. Bude ho provozovat síť rekreačních areálů Amenity Resorts, jejímž většinovým vlastníkem je skrze společnost Hamaga investor a minoritní akcionář ČEZu Michal Šnobr. „Teď je to ve fázi územního rozhodnutí,“ uvedl pro E15 Šnobr. Pokud vše půjde podle plánu, mohl by hotel být hotový v roce 2020.

Hlavním lákadlem má být hlavně blízké golfové hřiště. „Většina turnajů a akcí má požadavek na ubytování v místě a to nejsme v současné době schopni klientům poskytnout,“ řekl Šnobr.

Projekt má lákat i na oblast České Kanady a mimo sezonu na poměrně velký wellness s přesahem do lázeňských služeb. Hotel vznikne u hranice s Rakouskem v místě, kde v minulosti byla rota Pohraniční stráže. Areál po této jednotce už byl zdemolován.

Amenity Resorts už nedaleko na druhé straně Mnišského rybníka provozuje ubytování v 16 rodinných domech. Není to ovšem původní projekt firmy, převzala ho od nizozemských investorů.

Podle posledních dostupných dat Českého statistického úřadu zájem o domácí dovolenou roste. Nejčastěji Češi mířili do Středočeského a právě do Jihočeského kraje.S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.