Tesco loni v Česku zčtyřnásobilo zisk na 227 milionů | E15.cz

Tesco loni v Česku zčtyřnásobilo zisk na 227 milionů

Tesco
Tesco
• 
ZDROJ: Richard Rames, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obchodní řetězec Tesco Stores ČR v účetním roce 2010 až 2011, který skončil letos v únoru, zvýšil v Česku zisk meziročně takřka čtyřnásobně na 227 milionů korun z 60 milionů korun v předchozím roce. Tržby vzrostly o dvě miliardy korun na 42,1 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti Tesco Stores ČR, které na loňském žebříčku největších tuzemských obchodníků připadlo první místo.

V předchozím hospodářském roce 2009/2010 společnost Tesco Stores ČR zvýšila tržby jen mírně, a to na 39,920 miliardy korun z 39,658 miliardy korun o rok dříve. Zisk firmy ale v roce 2009/2010 klesl na 60 milionů korun z předchozích 138 milionů korun.

Obchodní řetězec Tesco vstoupil na tuzemský trh v roce 1996 a nyní v ČR provozuje více než 160 obchodů, 18 čerpacích stanic a šest obchodních center. Tesco loni v Česku otevřelo 25 nových obchodů a zároveň koupilo 81 samoobsluh Žabka a 47 obchodů Koruna.

„V roce 2011 budeme pokračovat v organickém růstu. Otevřeme přibližně 25 obchodů a zmodernizujeme největší hypermarkety na formát Extra,“ uvedl již dříve generální ředitel Tesco Stores ČR Phil Clarke.

Tesco plánuje internetový obchod

Obchodní řetězec Tesco loni na podzim spustil v Česku věrnostní program Clubcard, do kterého se přihlásilo zhruba 1,35 milionu zákazníků. Letos Tesco plánuje na tuzemském trhu zahájit zkušební provoz internetového obchodu, jehož nabídku mají tvořit potraviny a drogistické zboží.

Pilotní projekt internetového obchodu bude nejprve otestován v Praze a po jeho vyhodnocení Tesco hodlá tuto formu prodeje rozšířit na celou Českou republiku.

Rok 2010 byl pro tuzemské obchodníky opět složitý, jelikož Češi kvůli krizi nadále omezovali útraty. Tržby 50 největších tuzemských obchodníků v loňském roce poprvé od zahájení jejich sledování v roce 1993 nevykázaly růst a stagnovaly na úrovni 444 miliard korun. Nepříznivý vliv na loňské tržby mělo také utlumení investiční aktivity obchodníků, kteří sítě prodejen kvůli hospodářské krizi nerozvíjejí tak rychlým tempem jako dříve.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.