Tesco nabídne cestovní pojištění a pojištění aut | E15.cz

Tesco nabídne cestovní pojištění a pojištění aut

Tesco
Tesco
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obchodní řetězec Tesco začne od středy nabízet cestovní pojištění a pojištění aut. Zájemci si pojištění budou moci sjednat prostřednictvím internetu nebo telefonicky. Česká republika je po Velké Británii, Irsku, Polsku, Thajsku a Koreji šestou zemí, kde Tesco pojištění nabídne. Již od předloňska nabízejí v Česku pojištění domácností, autopojištění a cestovní pojištění hypermarkety Globus.

Produkt, který bude Tesco nabízet pod svou značkou, vyvinula pro řetězec Direct Pojišťovna. Systém pojištění bude propojen s věrnostním programem Tesco Clubcard. Při uzavření pojistky získají účastníci věrnostní karty body podle celkové výše pojistky.

„Chceme zákazníkům nabízet nejen pohodlný a jednoduchý nákup pod jednou střechou, ale i nové služby. Věříme, že naše nabídka osloví široký okruh zájemců, a to zejména cenou a rozsahem pojistného krytí, rychlostí vyplácení pojistného plnění a asistenčními službami,“ uvedla ředitelka marketingu společnosti Tesco Monika Labudíková.

Prodej pojistek bude možný výhradně přes telefon či internet, osobní prodej přímo na prodejnách řetězec neplánuje. „Myslíme si, že tenhle způsob je pohodlný, je jednoduchý a chceme jít tímto způsobem. My jsme si v rámci Evropy testovali i jiné způsoby včetně osobního prodeje, ale zjistili jsme, že prodej po telefonu a internetu vyšel pro Tesco nejlépe,“ uvedla manažerka finančních služeb Tesco Lucie Hadaričová.

Pojištění aut i cestovní pojištění bude nabízeno ve třech balíčcích o různém rozsahu služeb. U pojištění automobilů si bude možné sjednat kromě povinného ručení také pojištění proti vandalismu, živlům, odcizení a také havarijní pojištění. Na cestu do zahraničí si budou moci zákazníci pojistit náklady spojené s úhradou léčebných výloh, trvalé následky úrazu, odpovědnost za škodu nebo ztrátu zavazadel. Základní pojištění bude možno rozšířit pro případy provozování adrenalinových sportů.

Autopojištění si budou zákazníci moci sjednat přibližně za sedm minut, ke každému pojistnému balíčku získají nepřetržitou asistenční službu. Cestovní pojištění bude možno sjednat on-line i v den odjezdu. Podle vyjádření zástupců Teska bude průměrná výše pojistného výrazně nižší, než činí průměr na pojistném trhu. „V porovnání s konkurencí průměrná výše pojistného při srovnatelném plnění u autopojištění Tesco může být až o 40 procent nižší a u cestovního pojištění až o 59 procent nižší,“ uvedla Labudíková.

V současné době Tesco nabízí svým zákazníkům také další finanční služby, například poskytování spotřebitelských úvěrů a osobních půjček; má také vlastní kreditní karty.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.