Tesco se zmátořilo z následků účetního skandálu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Tesco se zmátořilo z následků účetního skandálu

Tesco se zmátořilo z následků účetního skandálu
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Blesk:Kateřina Moravcová

ČTK

Největší britská maloobchodní společnost Tesco díky úsporám a převzetí velkoobchodu Booker zvýšila v uplynulém finančním roce provozní zisk o 34 procent na 2,21 miliardy liber (65,7 miliardy korun). Překonala tak očekávání. Firma, která podniká i v České republice, tak podle analytiků pokračuje pod vedením šéfa Dave Lewise v zotavování. Tesco také uvedlo, že výrazně zvýší dividendu.

Analytici v anketě agentury Reuters očekávali pro dvanáctiměsíční období do 23. února provozní zisk 2,08 miliardy liber.

Tržby skupiny za celý finanční rok vzrostly o 11,5 procenta na 56,9 miliardy liber (1,7 bilionu korun). Dividendu pak Tesco zvýší o 92 procent na 5,77 pence na akcii.

Nabídka podle provozu i počasí. McDonald's sází na umělou inteligenci

Řetězci se daří vzdorovat silně konkurenčnímu maloobchodními trhu v Británii, který firma popisuje jako „nejistý“. V Británii bojuje především s německými rivaly Aldi a Lidl a léta se pokouší snížit náklady. Před nedávnem pak britská firma oznámila plán na zrušení tisíců pracovních míst. Restrukturalizaci by pak Lewis chtěl ukončit v příštím finančním roce.

V České republice působí Tesco od roku 1996. Ve finančním roce 2017/2018 se řetězec v tuzemsku vrátil do zisku - vydělal 1,3 miliardy korun. Tržby se zvýšily o tři procenta na 45,4 miliardy korun. V letošním roce firma prodala pražský obchodní dům Máj, v posledních letech známý jako My. Novým majitelem se stala developerská společnost Amádeus Real. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Tesco se zbavuje další nemovitosti, prodalo nákupní areál v Hradci Králové

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!