Tesco začíná ve střední Evropě propouštět manažery | e15.cz

Tesco začíná ve střední Evropě propouštět manažery

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Richard Rames, E15
Daniel Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Maloobchodní řetězec Tesco odstartoval ve střední Evropě velkou reorganizaci, jejímž výsledkem má být zlepšení hospodaření firmy. Hlavní aktuální změnou je sloučení české, polské, slovenské a maďarské části řetězce do jediné obchodní jednotky. V jeho čele bude stát dosavadní šéf tuzemské části řetězce David Morris. Změna bude znamenat pro řadu manažerů výpověď.

„Znamená to, že budeme mít kanceláře na každém z našich trhů, jen budou menší, bude v nichž méně lidí, ale umožní nám to více se zaměřit na naše obchody a tím na naše zákazníky. Bohužel to také znamená, že někteří velmi talentovaní a schopní kolegové, kteří toho pro Tesco za dlouhá léta spoustu udělali, opustí náš byznys,“ řekl Morris na videu zveřejněném na serveru YouTube, v němž změny oznámil.

Není ale jisté, jestli video mělo být vůbec zveřejněno. Podle zdroje E15.cz obeznámeného s děním v Tesku došlo k zveřejnění spíš jen špatným nastavením na YouTube, podobné informace řetězec v takovéto formě na veřejnost nikdy nepouští. Mluvčí tuzemského Teska Jiří Mareček jen bez dalšího komentáře sdělil, že snímek Morris natočil pro kolegy.

Již v závěru pracovního týdne zahájil Morris individuální pohovory s hlavními manažery Teska v jednotlivých zemích. Konkrétní složení nového vrcholového managementu oznámí hned po ukončení těchto jednání. Jisté už ovšem například je, že součástí nového vedení nebude například dosavadní generální ředitel Teska v Polsku Ryszard Tomaszewski.

„Změny se nedotknou kolegů na obchodech, ani kolegů v distribuci. Naopak, díky zefektivnění řízení dosáhneme úspor, které budeme investovat zpět do našich obchodů a do spokojenosti našich zákazníků,“ doplnil mluvčí Mareček.

Tesco v Česku ve finančním roce 2013/2014 prohloubilo ztrátu na čtyři miliardy korun. V předchozím účetním roce propad činil 1,1 miliardy korun. Tržby řetězce klesly o 3,5 procenta na 42,4 miliardy korun. Slovenský deník Sme nedávno dokonce uvedl, že řetězec zvažuje odchod ze střední Evropy. Firma to však nepotvrdila.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery