Tipsport kupuje konkurenční firmu Chance | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Tipsport kupuje konkurenční firmu Chance

Tipsport kupuje konkurenční firmu Chance
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk/Martin Sterba

ČTK, vrb

Sázková společnost Tipsport, která je v Česku největším provozovatelem kurzových sázek na sportovní události, kupuje konkurenční firmu Chance. Informoval o tom časopis Forbes Česko.

Oficiálně má být transakce oznámena do konce měsíce, uvedl Forbes. Obchod ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Tipsport i Chance vznikly v roce 1991. Tipsport nabízí sázky především na sportovní události, ale vypisuje kurzy i na politické či zábavní kulturní události a také na číselné hry. Od července 2010 nabízí číselnou loterii Tipšestka. Součástí Tipsportu jsou ještě sázkové společnosti v Polsku a na Slovensku. Tipsport loni v kamenných pobočkách a na internetu vybral od sázejících 8,4 miliardy korun, zatímco v roce 2010 firma vybrala kolem sedmi miliard korun.

Celkové příjmy firem skupiny Tipsport v roce 2010 činily 11,5 miliardy korun, z toho bylo 10,5 miliardy dosaženo v Česku, zbytek vytvořily pobočky Tipsportu na Slovensku a v Polsku.

Chance je společností s celostátní působností. Své služby nabízí ve více než 300 pobočkách rozmístěných jak ve velkých městech, tak i v lokálních střediscích, prostřednictvím internetu a Telechance. Vlastníkem Chance je od roku 2007 investiční skupina Appian. Podle dostupných údajů firma v roce 2010 přijala sázky za 1,5 miliardy korun. V uplynulých několika letech se ale sázková kancelář potýkala se ztrátami.

Autor: ČTK, vrb
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!