Trafikám Geco se daří, tržby loni stouply na 30 miliard | E15.cz

Trafikám Geco se daří, tržby loni stouply na 30 miliard

Prodejna tabáku GECO
Prodejna tabáku GECO
• 
ZDROJ: geco.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tržby společnosti Geco provozující v Česku mimo jiné síť prodejen s tabákovými výrobky, loni stouply o 17 procent na 30 miliard korun. Zisk společnosti se zvýšil o 48 procent na 367 milionů korun.

Pro letošní rok si firma klade za cíl v oblasti velkoobchodní divize především další posílení pozice největšího dovozce, prodejce a distributora doutníků v České republice. Plánuje i významný růst na českém trhu v prodeji cigaret. „V rámci činnosti maloobchodní divize se předpokládá otevření dalších nových prodejen,“ uvádí společnost ve zprávě.

Geco, která patří mezi největší tuzemské obchodní firmy, v ČR provozuje 258 prodejen s tabákovými výrobky a deset velkoobchodních poboček. Loni zaměstnávala 1610 pracovníků. Společnost se zaměřuje zejména na dovoz, nákup, distribuci a prodej tabákových výrobků, kuřáckých potřeb či losů. Provozuje také síť automatů na prodej cigaret.

Společnost Geco Tabak vznikla koncem roku 1991. Jediným akcionářem je podle údajů v obchodním rejstříku Geco CZ, kterou ovládá firma Castell Vastgoed Nederland B.V. se sídlem v Nizozemsku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah