Trafikám Geco se daří, tržby loni stouply na 30 miliard | E15.cz

Trafikám Geco se daří, tržby loni stouply na 30 miliard

Trafikám Geco se daří, tržby loni stouply na 30 miliard
Prodejna tabáku GECO
• 
ZDROJ: geco.cz

ČTK

Tržby společnosti Geco provozující v Česku mimo jiné síť prodejen s tabákovými výrobky, loni stouply o 17 procent na 30 miliard korun. Zisk společnosti se zvýšil o 48 procent na 367 milionů korun.

Pro letošní rok si firma klade za cíl v oblasti velkoobchodní divize především další posílení pozice největšího dovozce, prodejce a distributora doutníků v České republice. Plánuje i významný růst na českém trhu v prodeji cigaret. „V rámci činnosti maloobchodní divize se předpokládá otevření dalších nových prodejen,“ uvádí společnost ve zprávě.

Bitcoiny v trafice. Kryptoměna se bude nakupovat a prodávat v síti GECO

Geco, která patří mezi největší tuzemské obchodní firmy, v ČR provozuje 258 prodejen s tabákovými výrobky a deset velkoobchodních poboček. Loni zaměstnávala 1610 pracovníků. Společnost se zaměřuje zejména na dovoz, nákup, distribuci a prodej tabákových výrobků, kuřáckých potřeb či losů. Provozuje také síť automatů na prodej cigaret.

Společnost Geco Tabak vznikla koncem roku 1991. Jediným akcionářem je podle údajů v obchodním rejstříku Geco CZ, kterou ovládá firma Castell Vastgoed Nederland B.V. se sídlem v Nizozemsku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!