Trio Havrlant, Křetínský a Tkáč kupuje lídra knižního trhu | E15.cz

Trio Havrlant, Křetínský a Tkáč kupuje lídra knižního trhu

Michal Nosek

Investiční skupina Rockaway pro deník E15 uvedla, že podepsala dohodu o koupi Euromedia Group, vedoucí společnosti na poli knižního trhu. Transakce, která nyní podléhá schválení antimonopolního úřadu, probíhá s finanční podporou Daniela Křetínského a Patrika Tkáče.

Pro Rockaway jde o další strategickou akvizici, kterou naplňuje svou dlouhodobou vizi online alternativy tradičním sektorům. "Knihy a digitální obsah jsou rozhodně obor, který si zaslouží vlastní digitální strategii, navíc trend přesunu prodeje z kamenných knihkupectví na internet stále roste. Jde o specifický obor a chceme k němu tak i přistupovat, bude mít tedy vlastní strategii a stát vedle našich současných aktiv," říká k transakci Robert Chmelař, investiční partner Rockaway, který vede celou transakci.

 

Jakub Havrlant: Mall Group bude do tří let na miliardě dolarů

Euromedia Group patří mezi vedoucí hráče českého knižního trhu, vlastní nakladatelské značky jako Knižní Klub, Ikar nebo Universum. V oblasti velkoobchodu je jednoznačným leadrem.

Transakce je realizována s podporou skupiny Czech Media Invest Daniela Křetínského a Patrika Tkáče a její dokončení podléhá schválení Úřadu pro hospodářskou soutěž. Havrlant, Křetínský a Tkáč ovládají rovněž skupinu Mall Group, která nedávno otestovala použití dronu pro přepravu objednaného zboží.

 

Dron Mall.cz poprvé dopravil balík pomocí dronu. Podívejte se

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!