U Prahy vznikne celoevropské centrum pro čínské e-shopy | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

U Prahy vznikne celoevropské centrum pro čínské e-shopy

Daniel Novák

Daniel Novák

Západně od hlavního města vyroste již druhý velký sklad pro internetové obchody z Číny. Developerské skupině Panattoni vyšla sázka na spekulativní výstavbu.

Expanze čínských internetových obchodů do Evropy se bude opírat o novou logistickou základnu v Pavlově u Prahy. Čínská společnost Huajie ji vytváří poblíž dálnice D6 na Kladensku v novém skladovém komplexu. Ten postavila developerská skupina Panattoni a fond ze skupiny AEW Europe.

Číňané si na západním okraji metropole pronajali 25 tisíc metrů čtverečních skladů. Na transakci se podílela poradenská společnost 108 Agency.

O koupi Bakalových nemovitostí  v Karlíně jedná fond velké banky

„Hala společnosti Huajie je nejvýznamnějším developmentem v Česku, který se nám podařilo v tomto pololetí dokončit,“ uvedl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro Česko a Slovensko.

Halu, kterou si v Pavlově pronajala čínská Huajie, začal developer Panattoni stavět spekulativně. To znamená bez předem zajištěného nájemce. K podepsání nájmu došlo až během výstavby. Na spekulaci se aktuálně staví 41 procent všech nových skladů, vyplývá z aktuálních dat sdružení poradenských firem Industrial Research forum.

Odborovou centrálu na Žižkově získali majitelé koupelnářského impéria Siko

Středočeský Pavlov se stal domovem také dalších logistických firem, které z lokality nepříliš vzdálené od Letiště Václava Havla zásobují Evropu.

E-commerce Europe, což je sdružení 75 tisíc evropských e-shopů, z Pavlova zásobuje zákazníky svých členů ve střední Evropě. Do stejné lokality soustředila své operace rovněž jedna z největších světových logistických firem Panalpina.

Dolínek couvl. Společný podnik Prahy a Penty k metru D zatím nebude

Jen kousek od centra společnosti Huajie již stojí jiné skladové centrum čínské společnosti 4PX Express. Ta v prostorách developera VGP zajišťuje logistiku pro internetového obra Alibaba. Rovněž na této transakci dělali čeští konzultanti 108 Agency.

V lokalitě je přitom prostor ještě pro další průmyslovou výstavbu. Dokončovanou budovu společnosti Huajie plánuje Panattoni a AEW Europe rozšířit o dalších 41 tisíc metrů čtverečních ve dvou skladových halách. Také v tomto případě začne developer stavět spekulativně.

Potřebujeme půl miliardy, na prodej může být téměř vše, říká zakladatel potápějícího se holdingu PSJ
Trump vypadal vedle Putina ponížený a slabý, kritizují americká média
Český výrobce müsli si po pěti letech plácl s Walmartem
Leo Express zdvojnásobil obrat, pomohly hlavně vlaky na německých kolejích

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!