V Evropě vypukla hlavní vlna povánočních výprodejů | E15.cz

V Evropě vypukla hlavní vlna povánočních výprodejů

výprodej, Vánoce, ilustrační foto
výprodej, Vánoce, ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Evropě začala hlavní vlna povánočních výprodejů, která vyhnala do obchodů statisíce lidí. Nákupní horečka je hlavně v Británii, dorazila ale i za moře, takže na slevy se vrhli i lidé v Kanadě, kde na Štěpána tradičně praskají ve švech všechny známější obchody.

Dlouhé fronty se v Londýně tvořily před vyhlášeným obchodním domem Harrods. Před konkurenčním domem Selfridges se na Oxfordské třídě ještě před otevřením tísnilo odhadem na 4 tisícovky lidí.

výprodej, Vánoce, ilustrační foto Autor: ctk

Takzvaný Boxing Day byl třešničkou na dortu pro britský maloobchod, který uzavírá velmi příznivý rok. Odvětví, které na britských ostrovech zaměstnává zhruba deset procent aktivního obyvatelstva, mělo letos podle odhadů britské vlády tržby kolem 342 miliard liber (12,1 bilionu korun).

výprodej, Vánoce, ilustrační foto Autor: ctk

Návaly lidí se očekávaly i v Kanadě, kde se před nákupními centry tvořily fronty už zrána, ještě než obchody otevřely. Zatímco v anglicky mluvící části země plánovala nakupovat polovina obyvatelstva, ve francouzsky mluvícím Quebeku se jich podle agentury AFP chystalo nakupovat pouhých 12 procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.