Valentův Synot Tip expanduje, získal povolení pro provoz internetového kasina | E15.cz

Valentův Synot Tip expanduje, získal povolení pro provoz internetového kasina

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost Synot Tip v těchto dnech získala povolení pro provoz on-line kasina v Česku. Spustí ho v nejbližších dnech. Licenci k provozování rulety nebo výherních automatů na českém internetu už dřív získala od ministerstva financí společnost Fortuna nebo zahraniční firma PokerStars, sázkové hry na webu nabízí třeba Sazka.

Udělení licence vyžaduje nový zákon o hazardu, který je účinný od 1. ledna. Ke hraní na internetu se zájemci musejí fyzicky zaregistrovat například na pobočce firmy.

Internetové kasino zájemci spolu s kurzovým sázením a on-line pokerem najdou na webu společnosti Synot Tip. Základní nabídku her bude firma postupně rozšiřovat. K dispozici budou také v mobilních aplikacích a tabletech. "Zkušenosti v tomto směru máme již z ostatních zemí, kde naše skupina působí a uvedený produkt nabízí, a to ať už napřímo, nebo prostřednictvím obchodních partnerů. Jedná se především o Lotyšsko, Slovensko a Srbsko," uvedl výkonný ředitel Synot Tip Petr Mikoška.

Fortuna získala licenci pro provozování například rulety nebo výherních automatů na českém webu v únoru. PokerStars podobné povolení dostala na konci ledna.

Firma Synot Tip byla založena v roce 2002, patří k nejvýznamnějším subjektům na českém loterijním trhu. Je součástí skupiny Synot ovládané senátorem Ivem Valentou. Výnosy společnosti Synot Tip loni oproti roku 2015 klesly o 0,63 miliardy na 5,73 miliardy korun. Zisk se meziročně snížil o zhruba 31,5 milionu na 12,09 milionu korun.

Skupina Synot působí zhruba ve 20 zemích, pracuje pro ni asi 3000 lidí. Roční obrat skupiny se podle webových stránek www.synot.cz pohybuje kolem 16 miliard korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah