Victoria’s Secret změní majitele. Po vlně skandálů skončí i její šéf | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Victoria’s Secret změní majitele. Po vlně skandálů skončí i její šéf

pbo

Společnost L Brands prodává 55procentní podíl ve známé značce spodního prádla Victoria’s Secret. Zároveň skončí i její ředitel Leslie Wexner. V reakci na zprávu, kterou přinesl americký deník Wall Street Journal, oslabily akcie firmy o pět procent. 

Většinový podíl by měla získat soukromá firma Sycamore Partners, přičemž nová investice firmu ohodnocuje na 1,1 miliardy dolarů. Dále ve funkci výkonného šéfa skončí i Leslie Wexner, miliardář a zároveň předseda představenstva L Brands. Ponechá si ovšem menšinový podíl.

Od roku 1982 vlastnila značku právě skupina L Brands. Do jejího portfolia patří ještě kosmetická značka Bath & Body Works nebo značka sportovního oblečení Pink. 

Ikonická přehlídka Victoria's Secret letos nebude. Klesá jí sledovanost a prádlo se neprodává

Victoria’s Secret založil v roce 1977 podnikatel Roy Raymond. Spojeny s ní jsou i pravidelné opulentní módní přehlídky, jichž se účastnili přední topmodelky a populární umělci. Plánovaný loňský ročník ikonické módní přehlídky ale firma pro nižší zájem a klesající sledovanost zrušila. 

Victoria’s Secret řešila v minulosti řadu kauz spojených se stížnostmi modelek. Ty upozorňovaly na šikanu a sexuální obtěžování ze strany představitelů společnosti. Dokonce přes sto modelek podepsalo dopis vedení firmy, v němž žádaly zastání. 

Klub Pánů z Ponožkovic rozšiřuje byznys o trenýrky

Nejnověji se firmy dotýká skandál, který před pár dny popsal americký deník The New York Times. NYT popisuje některá údajná zneužívání moci vůči modelkám od donedávna muže číslo 2 ve firmě Eda Razeka. 

Firmě v poslední době „nepřidala“ ani napojení Leslieho Wexnera na kontroverzního finančníka Jeffreyho Epsteina, ten byl Wexnerovým poradcem. V druhé polovině minulého roku se jej však Wexner zřekl s tím, že Epstein zpronevěřil mnoho jeho peněz. Epstein, který byl držen ve vazbě a čekal na proces ve věci zneužívání nezletilých dívek, zemřel loni v srpnu za nejasných okolností ve vazební cele.

Autor: pbo
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!