Wal-Martu klesl zisk téměř o desetinu, nižší jsou i jeho tržby | E15.cz

Wal-Martu klesl zisk téměř o desetinu, nižší jsou i jeho tržby

Wal-Mart
Wal-Mart
• 
ZDROJ: Ben Schumin via Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk americké společnosti Wal-Mart Stores ve čtvrtém finančním čtvrtletí klesl o osm procent na 4,57 miliardy dolarů (zhruba 111 miliard korun). Firma je největším maloobchodním řetězcem na světě.

Tržby společnosti ve finančním roce končícím 31. ledna klesly o více než procento na 129,7 miliardy dolarů. Zaostaly tak za očekáváním analytiků, kteří je podle agentury Bloomberg odhadovali na 130,6 miliardy dolarů. Na tržby měl negativní vliv silnější kurz dolaru, který po přepočtu snižuje hodnotu zahraničních příjmů.

Firma dnes předpověděla, že v novém finančním roce zůstanou její tržby bez výraznějších změn. Předchozí prognóze počítala s růstem tržeb o tři až čtyři procenta, na rozdíl od nynějšího výhledu však nezahrnovala změny ve vývoji měnových kurzů.

Na tržby bude mít podle firmy negativní dopad rovněž plánované omezování aktivit. Wal-Mart v polovině ledna oznámil, že v rámci restrukturalizace uzavře 269 obchodů, z toho více než polovinu ve Spojených státech. Opatření se dotkne zhruba 16 tisíc zaměstnanců. V současnosti firma provozuje po celém světě provozuje přes 11 tisíc obchodů a zaměstnává zhruba 2,2 milionu lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah