Začíná boj o centrálu Prazdroje. Pražské sídlo pivovaru se přesune | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Začíná boj o centrálu Prazdroje. Pražské sídlo pivovaru se přesune

Začíná boj o centrálu Prazdroje. Pražské sídlo pivovaru se přesune
Pilsner Urquell, Prazdroj
• 
Daniel Novák

Daniel Novák

Kdo by hledal centrálu Plzeňského Prazdroje v Plzni, nenašel by nic. Vedení pivovaru sídlí v pražské ulici Na Příkopě. Prazdroj však zvažuje, že sídlo z budovy Myslbek přesune jinam. Ve hře je podle zdrojů E15 mimo jiné projekt finančníků z Penty Florentinum nebo Quadrio realitního magnáta Radovana Vítka.

Je však také možné, že firma zůstane v Myslbeku, který prodělává rekonstrukci. Mimo jiné kvůli tomu, aby byl pro nájemce atraktivnější. Prazdroj si v budově navíc pronajímá nejvíce kanceláří, takže jde o klienta, jehož by majitel Myslbeku AEW Europe nerad nechal odejít. „Pokud si chceme udržet stávající nájemníky a přilákat nové, musíme průběžně investovat do zlepšování pracovního prostředí,“ uvedl manažer Myslbeku Grégoire Lemonnier.

Plzeňský Prazdroj si v centru metropole pronajímá kolem 3600 metrů čtverečních kanceláří. To sice není ani tolik, kolik nyní pro svou expanzi potřebuje například antivirová společnost Avast, přesto jde pro majitele administrativních center o prestižního nájemce.

Pivovarníci se k úvahám o přesunu centrály vyjádřili jen velmi opatrně. „Naše smlouva je platná ještě delší období, proto je v tuto chvíli předčasné předjímat jakýkoli budoucí vývoj,“ sdělil mluvčí Plzeňského Prazdroje Vladimír Jurina.
Vítkova CPI plánuje dokončení Quadria na závěr roku 2014, Penta chce Florentinum dokončit ještě letos.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!