Zájem turistů o Česko roste, míří k rekordu | E15.cz

Zájem turistů o Česko roste, míří k rekordu

Zelené hotely i v Praze
Zelené hotely i v Praze
• 
ZDROJ: archiv

sin

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podnikatelé v cestovním ruchu mají našlápnuto k rekordnímu roku, alespoň pokud jde o počty zahraničních hostů. V českých hotelech a dalších ubytovnách podle údajů Českého statistického úřadu za pololetí přespalo 5,8 milionu hostů, což je o devět procent meziročně více. Počet cizinců přitom narostl o 11 procent na 3,1 milionu; číslo překonalo i dosud rekordní léta 2007 a 2008. Českých hostů bylo o šest procent více než loni.

„Krize už je definitivně pryč, pokud tady nevybouchne bomba, tak by rok z hlediska zahraniční turistiky skutečně mohl být rekordní. Obnovila se hlavně dynamika u Němců a Rusů. Ti přitom mají absolutně nejdelší délku pobytu,“ řekl analytik společnosti Mag Consulting Jaromír Beránek. Právě u délky pobytu se hoteliéři dočkali po dlouhé době alespoň částečně pozitivních čísel. Tuzemští i zahraniční turisté strávili celkem v pololetí v českých a moravských hotelech přes 17 milionů nocí, což je o sedm procent více než loni.

Zatímco Češi své pobyty dále zkracovali, u cizinců počet nocí rostl rychleji než počet hostů. Délka jejich pobytu se tak mírně prodloužila na průměrných 2,95 noci. Jde o zvrácení dlouhodobého trendu zkracování dovolených hostů z ciziny. Beránek to připisuje především ruským turistům a německým důchodcům, kteří jezdí do českých lázní. „V Praze trend zkracování pokračuje, hlavní město slouží hlavně pro takzvané eurovíkendy,“ řekl Beránek. Nejvýraznější růst počtu příjezdů zaznamenaly čtyřhvězdičkové hotely, ve kterých se ubytovalo o 18 procent více hostů.

Hosté v českých hotelích Autor: CSU

Autor: sin

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.