Zájezdy do Tuniska zlevnily až o 30 procent, tvrdí cestovky | E15.cz

Zájezdy do Tuniska zlevnily až o 30 procent, tvrdí cestovky

Tunisko
Tunisko
• 
ZDROJ: CC BY-NC-ND 2.0: albina&kostya via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Téměř měsíc po teroristickém útoku na hotely v Tunisku se poptávka po zájezdech do země velmi pomalu zvedá, ceny zájezdů klesly až o 30 procent. Některé české cestovní kanceláře ale Tunisko pro letošní léto úplně vyřadily z nabídky. Vyplývá to z ankety mezi prodejci zájezdů. Při teroristickém útoku na konci června zahynulo na pláži a u hotelu v letovisku Súsa 38 lidí, převážně zahraničních turistů.

„Zájezdy do Tuniska jsme vzhledem k událostem v zemi pro letošní sezonu zrušili a dále je neprodáváme,“ řekl marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Poptávka po zájezdech do Tuniska bezprostředně po útocích v Súsa klesla na nulu, ale v současné době zájem o tuto destinaci opětovně stoupá. Cestovní kanceláře zájezdy v Tunisku zlevnily. „V návaznosti na tragické události z jara se nám s našimi tuniskými partnery podařilo vyjednat výhodnější cenové podmínky pro zbytek letošní sezóny. Ceny zájezdů do Tuniska jsou tak až o 30 procent nižší,“ uvedla obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Berberi.

Zvyšující se poptávku kancelář eviduje zejména u zájezdů na tuniský ostrov Djerba. Ve srovnání s loňskem je zájem o Tunisko k dnešnímu dni o 39 procent nižší.

Nejlevnější destinace českých cestovek

O deset procent zlevnila Tunisko cestovní kancelář Exim tours. Prodeje dovolených v této africké zemi jí klesly o polovinu. „Denně máme rezervace a prodeje, prodej tedy pokračuje na všechny dostupné termíny. Čísla jdou pomalu opět nahoru,“ dodal marketingový ředitel Stanislav Zíma.

Zlevnění zájezdů potvrzují také údaje zájezdového portálu Invia.cz. Slevy dosáhly dva až čtyři korun, tedy v průměru 10 až 30 procent. „Tunisko představuje v současné době nejlevnější destinaci. Jako příklad lze uvést zájezd do tuniského hotelu Soviva Resort, který lze nyní pořídit za 8990 korun na osobu. Přitom před útokem byla cena stejného hotelu i termínu 12990 korun,“ uvedl marketingový ředitel Michal Tůma.

Podle Čedoku klesla poptávka po Tunisku téměř na nulu. „O Tunisko přestal být pro tuto sezonu úplně zájem,“ uvedl mluvčí Hynek Špinar. Čedok zrušil zájezdy s ubytováním na 11/12 dní do Monastiru a rovněž některé lety na Djerbu.

Meziroční pokles o 58 procent

Celkový počet turistů, kteří přijeli strávit dovolenou do Tuniska klesl mezi letošním 1. a 10. červencem oproti stejnému období loňského roku o 58 procent. Ve srovnání s počátkem července roku 2010, tedy posledním rokem před vypuknutím lidového povstání proti režimu prezidenta Zína Abidína bin Alího v rámci takzvaného arabského jara, činí úbytek turistů v Tunisku dokonce 75 procent.

Do Tuniska loni podle údajů Českého statistického úřadu vycestovalo na dovolenou 77 tisíc českých turistů, v roce 2013 jich bylo 115 tisíc.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah