Američané nejvíc důvěřují zprávám CNN a Fox News | E15.cz

Američané nejvíc důvěřují zprávám CNN a Fox News

CNN (ilustrační foto)
CNN (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: Ayush via Flickr

ČTK

Share on Facebook Messenger
Přízeň amerických konzumentů televizního zpravodajství je téměř rovnoměrně rozdělena mezi stanice CNN a Fox News, potvrdil průzkum Quinnipiacké univerzity z amerického Hamdenu. Zatímco CNN považují za důvěryhodnou spíš demokrati, Fox News je oblíbená hlavně mezi americkými republikány, uvedla s odvoláním na výsledky průzkumu agentura Reuters.

Devětadvacet procent dotázaných důvěřuje nejvíc stanici Fox News, kterou provozuje společnost 21st Century Fox. Pětina Američanů důvěřuje této zpravodajské stanici „hodně“ a víc než třetina „trochu“. CNN, jejíž vysílání zajišťuje společnost Time Warner, je na prvním místě u dvaadvaceti procent Američanů. Hodně stanici důvěřuje 18 procent dotázaných a trochu 43 procent.

Největší důvěru má podle průzkumu lokální zpravodajství obou stanic, které za důvěryhodné považuje přes 70 procent obyvatel USA.

Až s odstupem skončily na dalších místech televizní kanály NBC News a CBS News, jejichž zpravodajství s důvěrou sleduje zhruba desetina Američanů. Osm procent obliby získala ABC News a sedm kabelová televize MSNBC.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.