Česká pojišťovna hledá ředitele, dosavadní šéf Mlynář končí | E15.cz

Česká pojišťovna hledá ředitele, dosavadní šéf Mlynář končí

Odstupující generální ředitel České pojišťovny Jaroslav Mlynář
Odstupující generální ředitel České pojišťovny Jaroslav Mlynář
• 

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Generální ředitel a místopředseda představenstva České pojišťovny Jaroslav Mlynář v září své funkce ve firmě opustí. Pojišťovna o změně na nejvyšším postu už informovala zaměstnance i obchodníky. Nástupce Mlynáře teprve hledá.

„Jaroslav Mlynář odstoupí v září letošního roku ze všech pozic, které v rámci České republiky doposud zastával. Je to plně v souladu s tím, co bylo již dříve plánováno,“ řekla serveru iDnes.cz mluvčí jedničky na tuzemském pojistném trhu Ivana Buriánková.

Mlynář podle Buriánkové provedl pojišťovnu důležitou přechodovou fází a firma bude nadále jeho znalosti využívat v roli poradce. Nového ředitele společnost teprve hledá. „Jakmile bude známo jméno nového generálního ředitele, budeme o něm včas informovat i externě,“ dodala mluvčí.

Mlynář se dostal do České pojišťovny přes skupinu Generali, která pojišťovnu ovládá. Pro Generali začal pracovat v roce 1992 a o rok později se významně podílel na zahájení jejího působení v Česku. Od roku 1998 byl členem představenstva a v roce 2001 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem pojišťovny Generali v ČR. Po založení Generali PPF Holdingu v roce 2008 byl jmenován jeho finančním ředitelem. Do čela České pojišťovny se postavil před rokem.

Přesun pod italská křídla
Česká pojišťovna je největší pojišťovnou spadající pod Generali PPF Holding, který tvoří jednu z největších pojišťovacích skupin ve střední a východní Evropě. Generali PPF Holding je od roku 2008 společným podnikem Assicurazioni Generali a skupiny PPF. Majitel PPF Petr Kellner se však loni v lednu dohodl s italským partnerem na tom, že mu svůj tehdejší 49procentní podíl odprodá.
Transakce probíhá ve dvou fázích. Čtvrtinu podílu v České pojišťovně už Kellner prodal, takže Generali nyní drží ve společném podniku většinový 76procentní podíl. Zbývajících 24 procent se má Kellner zbavit do konce letošního roku.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah