Českého lva bude moderovat Banášová

Adela Banášová

Adela Banášová Zdroj: Daniela Matušková

Podoba 24. Českého lva
2
Fotogalerie

24. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA), proběhne 4. března 2017 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina a v přímém přenosu jej odvysílá Česká televize na ČT1. 

Slavnostní galavečer filmových cen Český lev bude nově moderovat Adela Banášová. Nominace budou zveřejněny 18. ledna 2017 během tiskové konference ČFTA.

Kromě osoby konferenciérky se moc novinek nečeká, spekulovalo se o možném osamostatnění televizních cen poté, co letošní večer byl kvůli předání dalších cen pro televizní pořady hodně dlouhý, ale vše patrně zůstane při starém.

Zda se změní alespoň způsob výběru a hlasování o cenách pro TV pořady, se veřejnost dozví až na lednové tiskové konferenci. S jejich zachováním je spokojen generální ředitel České televize Petr Dvořák: „Jsem rád, že součástí Českých lvů zůstávají televizní ceny. Tvůrci mnoha původních televizních projektů, které letos Česká televize vyrobila a uvedla, si pozornost členů akademie zaslouží.“

ČT má velké naděje i v soutěži filmů, letos spolupracovala na sedmadvaceti distribučních hraných a dokumentárních snímcích a potvrdila pozici největšího producenta i koproducenta domácí filmové tvorby.

„Naším cílem je stabilní a dlouhodobá podpora české kinematografie, jejíž součástí je také aktivní vyhledávání zajímavých látek, námětů či podpora začínajících autorů,“ doplnil Dvořák.

Nic se nemění na pozicích partnerů akce – generálním partnerem Českého lva je minerální voda Magnesia společnosti Karlovarské minerální vody. Hlavním partnerem je innogy (dříve RWE), dlouhodobá „energie českého filmu“. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Autorem nového vizuálu 24. Českého lva je studio Formaat. Grafický vizuál bude obdobně jako v minulých letech pracovat s vyobrazením lva na dně sošky, tentokrát ale v trojrozměrné úpravě.

Nominace na Českého lva 2018: Největší šanci mají hned tři filmy. Více zde >>>