Czech News Center dokončila fúzi s mateřským holdingem | E15.cz

Czech News Center dokončila fúzi s mateřským holdingem

Czech News Center dokončila fúzi s mateřským holdingem
Daniel Křetínský
• 
ZDROJ: E15 Robert Zlatohlávek

ČTK

Mediální společnost Czech News Center oficiálně dokončila sloučení s jediným akcionářem společností Czech News Center Holding. Završil se tak proces změn, který souvisel s prodejem vydavatelství podnikatelům Danielu Křetínskému a Patriku Tkáčovi.

Plánovaná fúze nabyla účinnosti v pondělí 18. srpna. Městský soud v Praze rovněž rozhodl o změně obchodní firmy Czech News Center Holding na Czech News Center a adresy sídla. „Mediální dům Czech News Center a.s. tímto krokem oficiálně dokončil proces změn, které souvisely s prodejem vydavatelství dříve patřící pod švýcarskou společnost Ringier Axel Springer AG podnikatelům Danielu Křetínskému a Patriku Tkáčovi,“ oznámila společnost. Mediální firma má nyní tříčlenné představenstvo, jeho předsedou je Křetínský a dalšími členy David Bregar a Daniel Častvaj. Dozorčí radě předsedá Tkáč a dalšími členy jsou dále Marek Spurný a Libor Kaiser. Jako jediný akcionář je v obchodním rejstříku uvedena společnost Czech Media Invest.

Společnost Czech News Center dokončila převzetí Ringier Axel Springer CZ letos v dubnu, kdy finančním vypořádáním završila transakci dohodnutou loni v prosinci s původním vlastníkem Ringier Axel Springer Media AG. Transakce zahrnovala také převzetí tiskárny a účast v První novinové společnosti.

Vydavatelství Czech News Center je přední mediální společností v ČR. Vydává deníky Blesk, Aha!, Sport, časopisy Reflex, ABC, GEO, Blesk pro ženy, Blesk Hobby či Svět motorů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!