Deníky Dnes a Lidové noviny slučují sport, zahraničí i foto | E15.cz

Deníky Dnes a Lidové noviny slučují sport, zahraničí i foto

Lidové noviny
Lidové noviny
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Redakce deníků Lidové noviny a Dnes vydávaných společností Mafra čekají personální změny. Vydavatelství se rozhodlo sloučit některá oddělení obou dosud zcela odděleně fungujících deníků a také zpravodajského portálu iDnes. V první řadě se to týká fotografů, ale také sportovní a zahraniční redakce.

„Konkrétně se jedná o vytvoření pro všechny tituly centrální rubriky Zahraničí, Sport a Foto – oddělení,“ uvádí k tomu šéfredaktor deníku Dnes Robert Čásenský ve zprávě, kterou dnes odpoledne Mafra rozeslala médiím. „Cílem tohoto kroku bylo spojit síly a zabránit tak stejné práci, která se ve vydavatelství dělá dvakrát a je tudíž ne zcela efektivní,“ píše Čásenský, podle kterého „nezávislost jednotlivých titulů v čele s jejich šéfredaktory zůstane samozřejmě zachována.“

Podle informací Strategie by díky avizované reorganizaci mělo z vydavatelství odejít přibližně 25 fotografů i píšících novinářů.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.