Internetová reklama v srpnu dosáhla hodnoty 429 milionů Kč | e15.cz

Internetová reklama v srpnu dosáhla hodnoty 429 milionů Kč

Internetová displejová reklama narostla v srpnu o osm procent
Internetová displejová reklama narostla v srpnu o osm procent
• 
ZDROJ: archiv

Strategie, Filip Votava

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V srpnu 2015 zaznamenala oblast internetové displejové reklamy nárůst o osm procent. Žebříčku zadavatelů vévodí společnost Internet Mall. Průzkum provedla agentura Nielsen Admosphere.

Podle údajů z projektu AdMonitoring, který pro Sdružení pro internetový rozvoj zajišťuje společnost Nielsen Admosphere, vzrostla v srpnu internetová displejová reklama o osm procent. Zadavatelé využili reklamní prostor v celkové ceníkové hodnotě 429 milionů korun.

V meziročním porovnání oblasti internetové displejové reklamy lze rovněž pozorovat mírný nárůst, konkrétně o tři procenta.
Na vrcholu žebříčku zadavatelů se umístil online obchodník Internet Mall, který v srpnu využil reklamní prostor v hodnotě 21,1 milionu korun. Na druhé příčce skončila s inzercí v hodnotě 16,2 milionu korun společnost LMC a na třetí pozici se umístil Procter & Gamble s reklamním prostorem v hodnotě 13,7 milionu korun.

Tabulka níže uvádí deset provozovatelů, jejichž reklamní prostor zadavatelé nejvíce využívali. V rámci této skupiny se v srpnu vystavila online inzerce v ceníkové hodnotě 392 milionů korun.

Autor: Strategie, Filip Votava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery