Jančura zažaloval České dráhy, vadí mu údajná státní podpora | E15.cz

Jančura zažaloval České dráhy, vadí mu údajná státní podpora

Radim Jančura
Radim Jančura
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Majitel železničního dopravce RegioJet Radim Jančura u soudu žádá, aby České dráhy státu vrátily sedm miliard korun. O tuto částku byl údajně nadhodnocen majetek, takzvaná mrtvá dopravní cesta, kterou v roce 2008 převedly ČD na státní Správu železniční dopravní cesty za celkových 12 miliard korun. Oprávněnost žaloby podnikatel dokládá pěticí posudků. Dráhy pokládají Jančurovo tvrzení za neopodstatněné.

V roce 2008 dráhy na správce kolejí převáděly majetek a činnosti související s údržbou železničních tratí. „Šlo zejména o vozidla určená k opravám kolejí, budovy sloužící jako zázemí, depa, dílny nebo administrativní objekty,“ řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Takzvaná živá dopravní cesta tvořená zaměstnanci, například výpravčí, signalisté nebo závoráři, byla na správu železnic převedena o tři roky později.

„Pokud by chtěly ČD tento majetek prodat běžně na trhu, nezískaly by za něj ani polovinu toho, co nakonec dostaly od státu,“ tvrdí Jančura, jehož společnost drahám konkuruje na trase mezi Prahou, Ostravou a slovenskými Košicemi. Podle něj šlo většinou o bezcenné pozemky, komerčně nevyužitelné budovy, v mnoha případech dokonce o ruiny.

„České dráhy postupují s péčí řádného hospodáře a v souladu s platnými právními předpisy,“ reagovaly na oznámení majitele RegioJetu České dráhy.

Cenu prý nadhodnotila PwC

Podle Jančury převáděný majetek nadhodnotila společnost PricewaterhouseCoopers, která znalecký posudek vytvořila těsně před převodem a navíc až poté, co stát na převod majetku vyčlenil právě 12 miliard korun.

„Znalec nereflektoval předpisy upravující poskytování veřejné podpory a neprovedl ocenění podle toho, za jakou tržní cenu by bylo majetek skutečně možné prodat,“ uvedla ve zprávě společnost RegioJet patřící do skupiny Student Agency.

Bezúplatný převod

Aktuální spor není jediný, který majitel žlutých vlaků a autobusů proti Českým drahám vede. Dlouhodobě kritizuje chystaný převod nádraží na SŽDC, který rovněž označuje za nedovolenou státní podporu a požaduje, aby je státní dopravce další státní organizaci předal bezúplatně. České dráhy to ale odmítají, podle nich by porušily povinnost spravovat vlastní majetek s péčí řádného hospodáře.

Stejnou stížnost na nedovolenou podporu při převodu takzvané mrtvé dopravní cesty adresoval Jančura už v roce 2010 Evropské komisi. Ta ale po dvou letech šetření zastavila s tím, že pro pokračování šetření nedostala dostatek informací.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah