Michael Bloomberg se překvapivě vrací do čela agentury Bloomberg | E15.cz

Michael Bloomberg se překvapivě vrací do čela agentury Bloomberg

Michael Bloomberg se překvapivě vrací do čela agentury Bloomberg
Michael Bloomberg
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: via Flickr

ČTK

Bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg (72) se vrátí do čela globální informační agentury Bloomberg LP, kterou založil. Ve funkci nahradí Daniela Doctoroffa (56). Podle prohlášení Doctoroff odstoupí z funkce prezidenta a generálního ředitele na konci roku.

„Bloomberg LP nebude jmenovat náhradu, ale bude opět pod vedením pana Bloomberga s podporou současného vedoucího týmu,“ uvádí se v prohlášení.

Doctoroff působí ve firmě od ledna 2008 jako prezident. Funkci generálního ředitele zastává od července 2011, napsala agentura Reuters.

„Je to smutný den pro mě a pro moji společnost,“ uvedl Bloomberg v prohlášení. „Skutečně jsem chtěl, aby Dan zůstal a pokračoval ve své vedoucí roli. Ale chápu jeho rozhodnutí.“

Filantrop Bloomberg

Bloomberg v médiích roky tvrdil, že nemá v úmyslu vrátit se k práci na plný úvazek do firmy, kterou založil. Když před osmi měsíci opouštěl politiku očekávalo se, že většinu svého času věnuje rozdávání svého majetku, jehož hodnota se odhaduje na 32,8 miliardy dolarů (690,3 miliardy korun).

Bloomberg je stále majoritním akcionářem firmy, kterou založil v roce 1981. Vlastní v ní podíl 88 procent. Firma působí v 73 zemích a má přes 15 tisíc zaměstnanců. Příjmy agentury loni činily devět miliard dolarů.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!