Modrý Mauricius pro vývojáře: nový projekt lidí z PR.Konektoru

Jaroslav Duroň (vlevo) a Rostislav Starý (vpravo) ze skupiny Konektor založili společnost Blue M, kterou vede Josef Bouška

Jaroslav Duroň (vlevo) a Rostislav Starý (vpravo) ze skupiny Konektor založili společnost Blue M, kterou vede Josef Bouška Zdroj: PR.Konektor

Spolumajitelé PR.Konektoru otevírají vývojářské centrum Blue M na ostrově Mauricius, povede ho Josef Bouška.

Jaroslav Duroň a Rostislav Starý ze skupiny Konektor založili na Mauriciu společnost Blue M, která se věnuje tvorbě webů, aplikací, e-shopů a designu.

Díky sídlu na technologicky orientovaném ostrově Mauricius má Blue M přístup k rozvinuté infrastruktuře a špičkovým expertům, jejichž služby jsou díky nízkým životním nákladům výrazně cenově výhodnější než u evropské či americké konkurence. Mauricijská vláda navíc dlouhodobě podporuje technologický rozvoj ostrova, ze kterého chce vytvořit technologický hub celého regionu.

„Úroveň vývojářů a grafiků z Mauricia, Indie a dalších zemí v regionu je mimořádná, tento segment zažívá na ostrově neuvěřitelný boom,“ uvádí Jaroslav Duroň a dodává: „Naším cílem je nacházet ty nejlepší z nich a začleňovat je do týmu Blue M, který pracuje pro klienty v ČR i zahraničí. Dokážeme tak dodávat prvotřídní výsledky za ceny, které jsou na západě nedosažitelné.“

Do projektu se aktivně zapojí také mezinárodní síť Eurocom Worldwide, kterou PR.Konektor výhradně zastupuje v České a Slovenské republice.

Blue M má na starosti Josef Bouška, který vedl více než stovku digitálních projektů pro klienty agentury Cook Communications, vydavatelství Mediacop či českou pobočku Citibank. Do svého odjezdu na Mauricius působil rovněž ve Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR).

„Nejsme tradiční outsourcingové centrum, kdy firmy posílají práci do ciziny lidem, které ani v životě neviděli. Snažíme se na jednom místě propojit fascinující tvůrčí potenciál zdejších lidí s evropským stylem řízení a strategického myšlení. Důležitou roli také hraje zázemí silných firem ze skupiny Konektor a dlouholeté zkušenosti obou zakladatelů,“ vysvětluje Josef Bouška, CEO studia Blue M.

Společnost Blue M Hub zahájila svou činnost v srpnu letošního roku.