Odcházející šéf Rozhlasu dostane na rozloučenou dva miliony | E15.cz

Odcházející šéf Rozhlasu dostane na rozloučenou dva miliony

Peter Duhan
Peter Duhan
• 
ZDROJ: CTK/Sulova Katerina

ČTK, paj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Končící generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) Peter Duhan podle konkurenční doložky své smlouvy dostane při odchodu deset průměrných platů. Přijde si tak nejméně na dva miliony korun. Rada ČRo by navíc ještě měla rozhodovat o odměně pro něj za letošní rok, která může být až 480 tisíc korun. Napsal to dnes server Aktuálně.cz. Výši odchodného nechtěl komentovat Duhan ani mluvčí ČRo Jiří Hošna.

Duhan rezignoval na svou funkci k 3. listopadu ze zdravotních důvodů, jako první o tom informoval server E15. Rada se ve středu dozvěděla o jeho odstoupení těsně před tím, než začala jednat o podezření, že porušil zákon zaměstnáváním svého syna v ČRo. Média spekulovala, že by radní mohli Duhana z funkce odvolat.

„Konkurenční doložka bude za deset měsíců, tedy zhruba dva miliony korun, a to mu bude muset rozhlas vyplatit,“ řekl Aktuálně.cz místopředseda Rady ČRo Jiří Vejvoda. Duhan měl plat 160 tisíc korun hrubého. Navíc každý půlrok mohl dostat bonus ve výši tříměsíčních platů, tedy až 480 tisíc korun. Naposledy mu radní letos v březnu schválili odměnu za druhou polovinu loňska 288 tisíc korun.

Pracovní omezení

Konkurenční doložka je součástí smlouvy, kterou Duhan podepsal v roce 2011. Po odchodu z rozhlasu nesmí po dobu deseti měsíců pracovat v manažerské funkci v jiných rádiích. Jinak by musel část peněz vrátit.

Podle Vejvody se může stát, že odměnu za letošní rok Duhan od Rady ČRo nedostane. Předseda Rady Českého rozhlasu Michal Stehlík však serveru řekl, že na podobné debaty je ještě brzy. Radní tvrdí, že se Duhanovi podařila například reorganizace rádia či spuštění Českého rozhlasu Plus. Kritizují ho například právě za to, že pro rozhlas pracoval jeho syn.

Český rozhlas nyní vzhledem k Duhanově pracovní neschopnosti vede náměstek pro program a vysílání René Zavoral. Výběr prozatímního ředitele bude mít rozhlasová rada na programu 21. října. Následující tři měsíce pak bude mít na volbu nového generálního ředitele.

Autor: ČTK, paj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah