Přes 40 procent českých dětí chodí minimálně jednou týdně do fast foodu | E15.cz

Přes 40 procent českých dětí chodí minimálně jednou týdně do fast foodu

KFC
KFC
• 
ZDROJ: ctk

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pětina českých dětí chodí více než jednou týdně do fastfoodu a dalších 16 % pak dvakrát i vícekrát za týden. Vyplývá to z průzkumu Všeobecné zdravotní pojišťovny, který proběhl v průběhu měsíce května 2013 v rámci Jízd YesNeYes po českých základních školách na vzorku 1700 dětí ve věku od 6 do 15 let.

Dotazníkové šetření potvrdilo i další nelichotivé skutečnosti o zdravém životním stylu českých dětí a teenagerů. Celkem 55 % z nich dává přednost ochuceným limonádám a jiným sladkým nápojům. Čtvrtina dětí reagovala na otázku, co nejraději jíš, odpovědí, že hamburgery, párek v rohlíku, brambůrky, popcorn a sladkosti.

Nelichotivá čísla dokresluje i skutečnost, že 34 % dětí ráno nesnídá. „Děti jsou velmi senzitivní bytosti a poměrně rychle přejímají návyky dospělých, a to jak ty dobré, tak bohužel i ty špatné. Například pokud my dospělí nejíme zeleninu, tak jen těžko můžeme očekávat, že ji náš potomek bude s nadšením konzumovat,“ říká MUDr. Zlatko Marinov.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.