Scanner: Cena soukromí? Jedna libra nebo tři | E15.cz

Scanner: Cena soukromí? Jedna libra nebo tři

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: archiv

Daniel Deyl, Strategie

Share on Facebook Messenger
Až příště pojedete londýnským metrem, nevystupujte z trasy metra District Line (na mapách bývá označována zeleně) na stanici Embankment; vyhněte se i přilehlé Villiers Street. Číhá tam jeden z agresivnějších - a zoufalejších – marketingových nápadů maloobchodního řetězce Tesco.

Ve spojení s firmou Weve, která se zabývá mobilním marketingem, identifikuje přenosné elektronické komunikační přístroje lidí, kteří buď projdou kolem jejich krámu častěji než pětkrát za dva týdny, nebo těch, kteří k nim zamíří právě z metra. Na dotyčné přístroje pak posílá slevové kupony v hodnotě jedné a tří liber. Během druhé poloviny května takto řetězec Tesco identifikoval 40 tisíc přístrojů.

Kupon lze využít v tamním obchodě na jídlo přes ulici. U automatické kasy tam odchycený kolemjdoucí jen kupon naskenuje spolu s nákupem – a sleva je na světě. Podle Teska je to nejúspěšnější jednorázová marketingová akce, kterou řetězec pamatuje. To nemusí znamenat mnoho: firma jen v dubnu prodělala 6,38 miliardy liber.

Kdyby se totéž dělo v Paříži jako součást kapitulace nebo v Berlíně v rámci utužení disciplíny, Scanner by tomu rozuměl. Že však Britové rádi prodají své soukromí za libru nebo tři, mu připadá nepochopitelné.


Autor: Daniel Deyl, Strategie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.