Síkora končí jako šéf České asociace pojišťoven. Prý kvůli neshodám | E15.cz

Síkora končí jako šéf České asociace pojišťoven. Prý kvůli neshodám

Tomáš Síkora
Tomáš Síkora
• 
ZDROJ: CAP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tomáš Síkora (44) ukončí na základě dohody k 30. červnu své devítileté působení na pozici výkonného ředitele České asociace pojišťoven. Informace o nástupci bude zveřejněna až po jeho jmenování do funkce, sdělila asociace. Podle informací Hospodářských novin stojí za Síkorovým odchodem neshody s prezidentem asociace a šéfem pojišťovny Kooperativa Martinem Divišem.

Podle zdrojů HN šlo o osobní problém, oba muži se už neshodli prakticky na ničem. „Věřím, že cenné zkušenosti i vytvořené kontakty budu moci využít i v další profesní praxi,“ okomentoval svůj odchod Síkora.

Podle Diviše asociace musí pokračovat v práci na tom, aby pojišťovnictví bylo respektovaným partnerem nejen pro domácnosti a firmy, ale i pro zákonodárce, státní správu a regulátora.

Ve funkci působil od května 2006

Síkora na pozici výkonného ředitele asociace působil od května 2006. Na začátku 90. let založil finančně-poradenskou firmu a v této oblasti působil více než 15 let. V letech 2000 až 2005 byl prezidentem Asociace finančních poradců a zprostředkovatelů, později rovněž pracoval ve vedení Asociace finančních a investičních zprostředkovatelů.

V letech 2005 až 2006 se věnoval konzultantské činnosti. V letech 2009 až 2012 zastával funkci předsedy Výboru pro finanční trh, poradního orgánu bankovní rady České národní banky.

ČAP je zájmovým sdružením komerčních pojišťoven, jejichž podíl na celkovém předepsaném pojistném v Česku činí zhruba 97 procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.