Spoluzakladatel Yahoo Jerry Yang odchází z firmy | E15.cz

Spoluzakladatel Yahoo Jerry Yang odchází z firmy

Jerry Yang
Jerry Yang
• 

red

Jerry Yang (43), spoluzakladatel společnosti Yahoo, se rozhodl vyhovět tlaku akcionářů nespokojených s finančními výsledky firmy a po 17 letech z internetového gigantu odchází.

Yang spoluzaložil Yahoo s Davidem Filo v roce 1995 a doteď byl členem její správní rady. V letech 2007-2009 také působil jako CEO společnosti. Zároveň se svým odchodem z Yahoo, který nabývá účinnosti dnes, Yang ohlásil odchod z Yahoo Japan a čínské společnosti Alibaba Group, tedy firem, v nichž má Yahoo významné podíly. Yangův odchod je dáván do souvislosti se jmenováním nového CEO Scotta Thompsona, který se funkce ujal před dvěma týdny. Jeho úkolem má být ozdravení firmy, která se v posledních letech potýká s klesající výkonností a snižováním konkurenceschopnosti. Značka Yahoo byla v 90. letech bezkonkurenční internetovou jedničkou, dnes ale vede urputný boj o inzerenty především se společnostmi Google a Facebook.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.