Trump: Na Páté Avenue je spousta mercedesů, Němci ale nechtějí naše auta | e15.cz

Trump: Na Páté Avenue je spousta mercedesů, Němci ale nechtějí naše auta

Arsen Lazarevič

Arsen Lazarevič

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nastupující prezident Donald Trump si stěžuje, že vídá mezi majetnějšími spoluobčany jen auta německých značek: „Když se procházíte po Páte Avenue, všichni mají směrem k nemovitostem zaparkován Mercedes-Benz,“ uvedl Trump. Přitom v Německu je podle něj málo Chevroletů a dalších amerických automobilů. 

Proti těmto slovům se ohradil Sigmar Gabriel, německý ministr hospodářství, který se opřel do amerického automobilového průmyslu. „Americký automobilový průmysl se zhoršuje, je slabší a dražší,“ řekl Gabriel pro deník Bild s tím, že pokud americký spotřebitel vybírá německé automobily, tak to údajně svědčí o tom, že by USA měly konstruovat lepší automobily. 

Zatímco akcie amerických automobilek stagnovaly, tak kurz německých automobilek byl výroky budoucího prezidenta ovlivněn. Daimler AG, který je výrobcem automobilů Mercedes-Benz, padal až o 1,5 procenta, později se však dostal do kladných čísel.

Automobilka BMW, na kterou Trump také zaútočil a pohrozil ji zavedením 35procentního dovozního cla kvůli výstavbě továrny v Mexiku, ztratila od 11. ledna více jak pět procent své hodnoty. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější