Vlastník televize Nova prodal Bontonfilm, firmu koupil její šéf

ilustrační foto

ilustrační foto Zdroj: CME

Mediální společnost Central European Media Enterprises, která vlastní televizi Nova, podle očekávání prodala filmovou distribuční společnost Bontonfilm. Podle obchodního rejstříku je jako nový majitel uvedena čerstvě založená firma Redbloom Martina Palána, dosavadního ředitele Bontonfilmu.

Server Médiář.cz uvedl, že o prodeji všech aktivit, které přímo nesouvisí s televizním byznysem, rozhodlo nové vedení společnosti Central European Media Enterprises CME, které nastoupilo po loňském odchodu bývalého šéfa Adriana Sarbua. Jeden ze dvou generálních ředitelů CME Michael Del Nin nedávno uvedl, že společnost jednala o prodeji podniku s několika zájemci.

Podle Unie filmových distributorů je Bontonfilm za Falconem, CinemArtem a Warner Bros čtvrtým největším tuzemským distributorem filmů s loňským podílem na tržbách v kinech 16 procent a na návštěvnosti 17 procent, připomněl Médiář.cz. Poslední veřejné známé hospodářské výsledky jsou z roku 2012, ve kterém firma dosáhla zhruba půlmiliardových tržeb a zisku před zdaněním milion korun.

CME, která v ČR vlastní televizi Nova a další stanice, v prvním čtvrtletí oznámila pokles ztráty po zdanění na 48,6 milionu dolarů, což je 956 milionů korun. Loni za stejné období činila ztráta 2,14 miliardy korun. Výnosy se meziročně zvýšily o více než 20 milionů dolarů na 153,1 milionu dolarů, tedy tři miliardy korun.