Amati - Denak je v úpadku. Dluží asi 140 milionů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Výrobce hudebních nástrojů Amati - Denak je v insolvenci, dluží téměř 140 milionů

ČTK

Soud již zahájil insolvenční řízení s výrobcem hudebních nástrojů Amati-Denak na návrh zaměstnanců, kterým firma dluží mzdy. Úpadek chce firma řešit reorganizací. 

„Dlužník eviduje  splatné peněžité závazky vůči zajištěným věřitelům ve výši 111 milionů korun, závazky vůči nezajištěným věřitelům ve výši 20 milionů a 237,5 tisíc eur (zhruba 6,1 milionu korun) a závazky vůči zaměstnancům ve výši více než dva miliony korun,“ uvádí ve vyjádření.

Hudební vydavatelství Supraphon vydělalo miliony. Peníze přinesl Gott i Pecková
Největším věřitelem firmy je UniCredit Bank, které Amati dluží jistinu 95,4 milionu korun a další miliony jako příslušenství. Přes 15,4 milionu pak světoznámý výrobce hudebních nástroj dluží na sociálním pojištění zaměstnanců.

O řešení úpadku by se podle návrhu vedení firmy, jejímž většinovým vlastníkem je britská společnost Geneva Brasswind, mělo rozhodnout až po schůzi věřitelů. Do té doby navrhne způsob reorganizace.

Bontonland končí. Největší český prodejce hudby zahájil dobrovolnou likvidaci

Společnost Amati - Denak měla v posledních letech zhruba 200 zaměstnanců. Část jich v poslední době propustila a nyní má firma 149 zaměstnanců. V posledních měsících ale lidem už nestíhala vyplácet mzdy. Právě zaměstnanci pak podali návrh na vyhlášení konkurzu.

Výrobce hudebních nástrojů ještě v roce 2017 vykázal zisk ve výši téměř 2,2 milionu korun. Loni měla firma obrat 105,6 milionu korun.

OBRAZEM: Jak se z fošny rodí mistrovské housle

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!