Bontonland po čtvrt století na trhu končí | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Bontonland končí. Největší český prodejce hudby zahájil dobrovolnou likvidaci

Michal Nosek

Michal Nosek

Tradiční prodejce hudebních nosičů Bontonland po čtvrt století na trhu končí. Akcionáři společnosti rozhodli o dobrovolné likvidaci. O útlumu činnosti podle majitelů rozhodla zhoršující se situace na trhu hudebních nosičů.

„Během likvidace bude likvidátor Marek Odrobina zpeněžovat majetek společnosti, vymáhat pohledávky a hradit jejich závazky. Provoz maloobchodní sítě tak bude zachován do konce letošního roku,“ uvedl statutární ředitel firmy Lešek Wronka ve sdělení pro obchodní partnery, jehož kopii má deník E15 k dispozici.

Přibližně do 15. 1. 2020 pak bude firma dál utlumovat činnost a síť má být převedena zájemcům o její provoz, popřípadě budou podle Wronky aktivity ukončeny. Informaci o tom, že Bontonland skutečně vstoupil do likvidace potvrdil deníku E15 likvidátor Odrobina.

Supraphon se spojil s Bontonlandem v prodeji hudby přes internet

Po vyhlášení likvidace se budou věřitelé hlásit se svými pohledávkami.  „Společnost nejde v rámci dobrovolné likvidace bez dalšího zlikvidovat, pokud nejsou uhrazeny její závazky. Zjistí-li likvidátor v průběhu likvidace, že právnická osoba je v úpadku, podá bez zbytečného odkladu insolvenční návrh,“ uvedl právník Bystrík Bugan z advokátní kanceláře Bugan Legal.   

Největší tuzemskou síť obchodů s hudbou, filmy a počítačovými hrami Bontonland producent Lešek Wronka koupil v roce 2011. Bontonland do té doby patřil trojici podnikatelů v čele s Milošem Petanou. Wronka je známý například jako objevitel zpěvačky Ewy Farné.

Karel Gott: Profesionál a perfekcionista, který bavil celé generace

Móda je odrazem doby. Ta současná je chaotická a nemorální, říká návrhářka Liběna Rochová
15 otázek pro: Design zlepšuje život, říká Jana Zielinski

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!