Warner Bros v Česku končí, filmy bude šířit Freeman Entertainment | E15.cz

Warner Bros v Česku končí, filmy bude šířit Freeman Entertainment

Logo Warner Bros.
Logo Warner Bros.
• 
ZDROJ: Stef48 via Wikimedia Commons (CC-BY 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pobočka společnosti Warner Bros. Entertainment, která zajišťovala distribuci filmů tohoto hollywoodského studia, ukončí působnost na českém trhu. Dosavadní zaměstnanci českých Warner Bros. převedou obchodní činnost na Freeman Entertainment, která bude distribuovat snímky i dalších společností.

Informoval o tom server iHNed.cz Hospodářských novin. „Budeme zajišťovat kinodistribuci filmů studia Warner Bros. i několika dalších studií včetně Lionsgate, Summit Entertainment a také hraných filmů studia DreamWorks,“ uvedla mluvčí firmy Evu Teglovou. Výkonným ředitelem společnosti Freeman Entertainment pro Českou republiku byl jmenován Radovan Čech, který tak podle serveru de facto vystřídá dosavadní ředitelku českých Warnerů Danu Janovskou.

Budeme zajišťovat kinodistribuci filmů studia Warner Bros. i několika dalších studií včetně Lionsgate, Summit Entertainment a také hraných filmů studia DreamWorks

Snímky Warner Bros. v tehdejším Československu jako první uváděla společnost Interama, v dalších letech se o jejich distribuci staraly firmy Gemini Film a Guild. Od roku 1991 v Česku působila společnost Warner Home Video, která se od roku 1998 rozšířila i o filmovou distribuci. Na trhu byla tuzemská pobočka Warner Bros loni třetí největší, její podíl na tržbách dle údajů Unie filmových distributorů činil 240,5 milionu korun, tedy 16,4 procent. Větší byly jen CinemArt a Falcon.

:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah