Japonci převezmou Prazdroj ke konci března | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Japonci převezmou Prazdroj ke konci března

ČTK

Japonská skupina Asahi převezme Plzeňský Prazdroj k 31. březnu. Transakci už schválila Evropská komise. Za pět pivovarů v Evropě zaplatí Asahi téměř 200 miliard korun. Souhlas komise byl udělen, prvním pracovním dnem nové organizace tedy bude pondělí 3. dubna, potvrdila serveru Lidovky.cz mluvčí Prazdroje Jitka Němečková.

Asahi Group Holdings nabídl loni v prosinci za pivovary v Česku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Slovensku v konkurenci sedmi zájemců nejvyšší cenu. V soutěži o koupi byla také česká investiční skupina PPF.

Nepovolte prodej Prazdroje, žádají Brusel plzeňští právovárečníci. S pivovarem se soudí o miliardy

Japonci už dříve uvedli, že plzeňský Pilsner Urquell považují za velmi silnou prémiovou značku. Podle pivovarských odborníků je odkup Prazdroje a dalších východoevropských značek SABMilleru japonskou skupinou pro plzeňský pivovar dobrou zprávou.

Budvar prodal nejvíc piva ve své historii, dostal se na hranici svých možností

Společnost Asahi byla založena v Ósace v roce 1889 a dnes je dnes dvanáctým největším producentem piva na světě.  Ústředí má v Tokiu. Skupina Asahi Group Holdings pak vznikla v roce 1949, v současnosti zahrnuje výrobu piva, alkoholických a nealkoholických nápojů a některých druhů potravin.

Tržby Asahi Group Holdings činily v loňském roce 1,706 bilionu jenů (380,4 miliardy korun). Alkoholické nápoje z toho tvořily přes 52 procent.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!