Minerální voda Aqua Maria z Mariánských lázní expanduje do Dubaje | E15.cz

Minerální voda Aqua Maria z Mariánských lázní expanduje do Dubaje

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Česká nápojářská společnost BHMW z Bíliny získala jako první v Česku certifikát Emirates Quality Mark. Díky tomu může, jako první tuzemská stáčírna minerálních vod, exportovat do Spojených arabských emirátů.

„Jedná se o dlouhodobý kontrakt. Prvních pět kontejnerů budeme expedovat do konce tohoto roku a zamíří především na sportoviště a do prodejních řetězců. Od nového roku připravujeme vstup na scénu gastronomie, pro kterou chystáme prémiový design skleněných lahví,“ uvedl k novému trhu Vojtěch Milko, výkonný ředitel BHMW.

Vývoz vody Aqua Maria do Emirátů je pro BHMW prvním krokem, kterým otestují zájem. Pokud si Aqua Maria získá oblibu, chce Milko na trh v Emirátech vyvážet i další minerální vody z portfolia podniku. „Arabové mají velký zájem o české lázeňské prameny. Počítáme tedy s přípravou certifikátů pro mariánskolázeňský Rudolfův pramen a pro bílinská zřídla,“ doplnil Milko.

Spojené arabské emiráty jsou podle statistických dat pro Česko, co se vzájemného obchodu na Blízkém východě týká, po Izraeli druhým nejvýznamnějším partnerem. V celosvětovém měřítku patří Emirátům v českém vývozu z mimoevropských zemí čtvrté místo po USA, Číně a Japonsku.

K vyváženému zboží patří zejména stroje, automobily a zbraně. V potravinářském sektoru je vývoz zatím minimální, uvádí statistický úřad. K nejvýznamnějším kontraktům minulosti patří dodávka 1 200 vojenských nákladních automobilů Tatra 815 z konce devadesátých let minulého století.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah