Mlékárně Hlinsko z holdingu Agrofert loni klesly výnosy i zisk | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Mlékárně Hlinsko z holdingu Agrofert loni klesly výnosy i zisk

ČTK

Mlékárna Hlinsko vloni vykázala výnosy 2,9 miliardy korun, předloni měla výnosy přes tři miliardy korun. Společnosti meziročně klesl také nezdaněný zisk z předloňských 116 milionů na 78 milionů korun loni. Firma, která od roku 1964 používá značku Tatra, patří holdingu Agrofert a zaměstnává kolem 280 lidí.

Loňské výnosy mlékárny mimo jiné ovlivnily ceny surovin. Cena kravského mléka se vyvíjela podobně jako předloni, kdy měla vzrůstající tendenci. Ceny tuku loni dosáhly svého maxima v létě. Oproti očekávání se máslo v zimě prodávalo méně. Cena sušeného odstředěného mléka byla na historickém minimu.

Firma loni zpracovala 205 milionů litrů mléka, obdobně jako v předchozích letech. Na tuzemském trhu se v loňském roce mlékárně dařilo v prodeji slazeného kondenzovaného mléka, smetany zejména v baleních pro stravovací zařízení a také v prodeji sypkých smění pro výrobu zmrzliny a tvarohů.

Madeta přišla o velkého dodavatele mléka, musí omezit výrobu

V exportu dominovaly zakázky především do Afriky. Vývoz do zahraničí negativně ovlivnilo posilování koruny, snížila se tím konkurenceschopnost mlékárny.

Společnost vyrábí krabicové mléko, máslo, smetanu, tvarohy, sušené zmrzlinové směsi a ledové tříště, sušené a kondenzované mléko. Vedle značky Tatra používá také značky Salko, Pikao, Jesenka a Piknik.

Jsem pyšný, že i díky nám Češi objevují zdravější životní styl, říká Jiránek z Countrylife
Umělá inteligence předpovídá prodeje potravin. Obchody díky tomu vyhodí méně jídla

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!