Rusko hledá nové zdroje, povolilo dovoz vepřového z Číny | E15.cz

Rusko hledá nové zdroje, povolilo dovoz vepřového z Číny

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0: Thomas Bjorkan - Wikimedia Commons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruská veterinární a fytosanitární služba Rosselchoznadzor se rozhodla povolit dovoz vepřového z Číny. Krok přichází krátce poté, co Moskva zakázala dovoz masa a dalších potravin z Evropské unie a Spojených států.

Rosselchoznadzor hodlá podle svého šéfa Sergeje Dankverta v příštích dnech zveřejnit seznam čínských podniků, které získají povolení k vývozu vepřového do Ruska.

Moskva minulý týden zakázala veškerý dovoz masa, ryb, mléka, mléčných výrobků, ovoce a zeleniny z EU, USA a z několika dalších západních zemí. Reagovala tak na západní sankce uvalené kvůli krizi na Ukrajině na vybrané ruské podniky, činitele a některá odvětví ruské ekonomiky.

Zemědělci v Evropské unii se obávají, že kvůli ruskému embargu vzniknou na evropském trhu přebytky, klesnou ceny a tržby a zvýší se nezaměstnanost. Obavy z negativních dopadů ruského embarga vyjádřila také řada českých potravinářských firem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.