Preciosa uzavírá závod v Turnově, výrobu přesouvá do Liberce. Propouštět nechce | E15.cz

Preciosa uzavírá závod v Turnově, výrobu přesouvá do Liberce. Propouštět nechce

ČTK

Sklářská firma Preciosa opouští svůj turnovský závod na výrobu komponentů pro křišťálové lustry a šatony v Přepeřské ulici. Větší část výroby přesunuje do svého podniku v Liberci-Minkovicích. Podnik za výhodných podmínek nabízí přesun i zaměstnancům a nechce propouštět, uvedla MF Dnes.

"Důvodem přesunu je koncentrace výroby, zmenšení počtu areálů. Je pro nás ekonomicky výhodnější. Odpadne logistika, převážení zboží. V Minkovicích je na přesun dostatek místa,“ řekl mluvčí Preciosy Stanislav Kadlec. Proces stěhování do Liberce podle něj už začal a potrvá zhruba do poloviny letošního roku. Výrobu nenaruší.

V Turnově zaměstnává Preciosa 340 lidí. Ve městě má ještě závod na Koňském trhu a výrobnu v Sobotecké ulici. "Sto padesáti zaměstnancům jsme velmi výhodným relokačním balíčkem a výhodami nabídli přechod do libereckého závodu," uvedla personální ředitelka Preciosy Jana Havlíčková.

Indulona. Šedesát let stálicí české kosmetiky

Firma nabízí lidem bonus za dojíždění, vozit je bude vlastními autobusy. Podle odborářů bude ale o dojíždění stát jen část zaměstnanců. Propuštěné zaměstnance by si mohly podle deníku přebrat například firmy Ontex, Kamax a Grupo Antolin, které v Turnově sídlí a dlouhodobě shání lidi do výroby. Areál v Přepeřské ulici si Preciosa ponechá. "Některé operace přemístit nejde. Areál nám nicméně zůstane. Žádné konkrétní plány, co s ním budeme podnikat v tento okamžik nemáme,“ dodal Kadlec.

Start modernizovaného Prunéřova brzdí insolvence hlavních dodavatelů
VIDEO: Na český trh se vrací legendární hra z osmdesátých let Kamionem po Evropě

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!