Armatury Group dodá 12 klapek Severstalu, poslouží k ohřevu vzduchu | E15.cz

Armatury Group dodá 12 klapek Severstalu, poslouží k ohřevu vzduchu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost Armatury Group z Dolního Benešova na Opavsku dokončila výrobu speciálních armatur pro ruský hutní kombinát Severstal. Zakázku tvořilo celkem 12 různých klapek s průtokem do 1400 milimetrů, uvedla vedoucí marketingu Armatury Group Vladimíra Václavíková.

Severstalu, který je jedním z největších ruských výrobců oceli, dodává společnost Armatury Group řadu let. Uvedený projekt se týká rekonstrukce ohřívače větru na vysoké peci číslo 1 v Čerepovci, dolnobenešovský výrobce tam dodá armatury celkem za téměř 10 milionů korun.

Jednou z těch největších byla osmitunová škrtící klapka Snort. "V podstatě se jedná o komplet složený z vlastní škrtící klapky o světlosti 1400 milimetrů a odpouštěcího zařízení, takzvaného tlumiče hluku. Celková výška zařízení dosahuje přes šest metrů," popsala Václavíková.

Klapka bude namontována do přívodního potrubí studeného vzduchu k ohřívači vzduchu. "Vzhledem k rozměrům a hmotnosti se montáž celého zařízení v hutním provozu neobejde bez jeřábu," doplnila Václavíková.

Společnost Armatury Group je největším českým výrobcem armatur. Téměř 70 procent své produkce firma vyváží do celého světa, zákazníky má v 64 zemích. Zaměstnává přes 600 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.