Automobilce BMW i přes rekordní prodej klesly tržby i zisk | E15.cz

Automobilce BMW i přes rekordní prodej klesly tržby i zisk

BMW Concept X4
BMW Concept X4
• 
ZDROJ: BMW

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk německé automobilky BMW, největšího výrobce luxusních vozů na světě, klesl v prvním čtvrtletí o tři procenta na 1,3 miliardy eur. Firma to ve své zprávě zdůvodnila vyššími investicemi do nových technologií, růstem mzdových nákladů a obtížnými podmínkami na trzích. Stále však plánuje dosáhnout v letošním roce rekordní prodeje.

Tržby společnosti klesly o čtyři procenta na 17,5 miliardy eur. Firma již dříve uvedla, že v prvním čtvrtletí zvýšila prodej o pět procent na rekordních 448 200 vozů. Podle agentury Reuters však byla automobilka nucena přistoupit k rozsáhlým slevám, aby podpořila prodej na slabých evropských trzích.

„Navzdory současné slabosti automobilových trhů v Evropě vstoupila skupina BMW do nového roku úspěšně,“ uvedl šéf podniku Norbert Reithoferch. „V prvním čtvrtletí jsme dosáhli rekordního prodeje a navzdory vysokým výdajům na nové technologie a obtížným podmínkám na trzích jsme udrželi tržby i zisk na vysoké úrovni,“ dodal Reithoferch.

Společnost potvrdila, že hodlá dosáhnout rekordního prodeje také v celém letošním roce. Loni její prodej stoupl o 10,6 procenta na rekordních 1,845 milionu vozů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.