Koronavirus: Volkswagen a další automobilky přerušily na Slovensku výrobu | e15.cz

Automobilky na Slovensku dočasně přerušují výrobu. Nechybí ani Volkswagen

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Všechny tři slovenské továrny německého automobilového koncernu Volkswagen kvůli epidemii nového koronaviru přechodně zastavují výrobu. Agentuře DPA to potvrdila mluvčí Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovičová Makayová. Produkci od úterý přeruší i španělská divize VW - Seat.

V pondělí byly závody v Bratislavě, Martinu a ve Stupavě ještě v provozu. Podle firmy to bylo nutné, protože přerušení produkce se musí provést postupně a organizovaně. Společnost se domnívá, že odstávka je jediné rozumné řešení nastalé situace, pokud chce chránit zdraví svých zaměstnanců a pomoci zbrzdit šíření nemoci COVID-19.

Volkswagen na Slovensku zaměstnává zhruba 15 tisíc lidí. V jeho struktuře hraje zvlášť důležitou roli továrna v Bratislavě, kde se vyrábí hned pět koncernových značek. Tento podnik je v případě potřeby také schopen převzít výrobu jiných zahraničních poboček.

Stejné rozhodnutí přechodně pozastavit od úterý veškerou výrobu oznámila španělská divize VW - Seat, která zaměstnává 14 800 lidí. Opatření se má dotknout 10 500 z nich.

Výrobu dočasně přerušují i další automobiloví producenti. V pondělí oznámila uzavření svých evropských závodů včetně továrny v Trnavě na západě Slovenska francouzská skupina PSA. Přerušení provozu ve většině závodů rovněž ohlásil italsko-americký konkurent Fiat Chrysler (FCA). Tyto odstávky mají u obou automobilek trvat do 27. března.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah