Bosch po rekordních tržbách rozšíří výrobu a přijme zaměstnance | E15.cz

Bosch po rekordních tržbách rozšíří výrobu a přijme zaměstnance

Firma Bosch zvýšila tržby na nový rekord.
Firma Bosch zvýšila tržby na nový rekord.
• 
ZDROJ: Siebert Martin/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Českobudějovická společnost Robert Bosch, která patří k největším českým výrobcům komponentů do aut, rozšiřuje výrobu do nových prostor. Tržby loni zvýšila na nový rekord v historii firmy, řekl jednatel a obchodní ředitel společnosti Milan Šlachta. Podle vedoucí personálního oddělení Barbary Schelové chce Bosch letos v Českých Budějovicích zvýšit počet pracovních míst až o 300. Firma nyní zaměstnává kolem 3000 lidí.

Společnost hospodářské výsledky za minulý rok sice ještě nezveřejnila, podle Šlachty ale výrazně překoná předloňský obrat, který vystoupal na rekordních 11,7 miliardy korun. Loňský výsledek tak bude opět nejlepší od založení společnosti v roce 1992.

Nové prostory firma podle Šlachty potřebuje kvůli zvyšování výroby a novým projektům systémů DNOX, které slouží k odbourávání oxidů dusíku z výfukových plynů. Právě na vývoj systémů DNOX a také na bezuhlíková palivová čerpadla Bosch v minulých letech zaměřil svůj výzkum a vývoj.

Výroba palivových modulů první, druhé a částečně i třetí generace se rozjíždí v českobudějovické hale pronajaté od společnosti Aspera od začátku letošního roku. Přesun by měl být dokončen během prvního čtvrtletí. V březnu by výroba už měla dosáhnout plánovaného objemu, což představuje zhruba 20 tisíc nádržových modulů měsíčně.

Volná plocha se bude firmě hodit

Společně s výrobními linkami se do nového areálu přesune i přibližně 45 pracovníků z výrobních i servisních oddělení. Uvolněné plochy v mateřském závodě v ulici Roberta Bosche firma využije pro další rostoucí výrobu.

Společnost vznikla v roce 1992 jako společný podnik Robert Bosch GmbH Stuttgart a Motor Jikov a.s. České Budějovice. Od roku 1995 je stoprocentní dceřinou společnosti německého koncernu. V českobudějovickém závodě se vyrábějí komponenty do osobních a v poslední době nově i nákladních automobilů jako například pedály, pumpy či systém DNOX pro vstřikování močoviny do dieselových výfukových plynů zajišťující snižování emisí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.