Budapešť má první soupravu metra od Škody Transportation | E15.cz

Budapešť má první soupravu metra od Škody Transportation

Budapešť má první soupravu metra od Škody Transportation
Budapešťské metro
• 
ZDROJ: Jaime Silva, Flickr, Creative Commons

ČTK
jaz

Dceřiná firma plzeňské Škody Transportation, maďarská Ganz-Škoda Electric, dnes předala první vozy metra budapešťskému dopravnímu podniku. Společnost soupravy vyrábí v konsorciu s nadnárodní skupinou Alstom Transport a maďarská metropole jich získá celkem 37. Hodnota kontraktu činí 700 milionů korun.

Nové vlaky metra budou jezdit na desetikilometrové lince M2 a téměř sedmikilometrové lince M4. „Dnes předáváme první soupravu na trasu M2 a od září budeme dopravnímu podniku předávat tři vozy měsíčně,“ uvedl viceprezident pro obchod Škody Tranportation a šéf Ganz-Škoda Electric Zdeněk Majer. Na trase M2 bude v provozu 22 souprav a kompletně budou dodány začátkem roku 2013. Pro linku M4 dodá konsorcium 15 vlaků, které začne předávat v druhé polovině příštího roku.

Maďarská dcera Škody Transportation dodává do všech vozů kompletní trakční součásti, tedy trakční motory, měniče a další zařízení. Dále bude zajišťovat kompletní garanční servis a údržbu trakční a elektrické výzbroje. „Projekt je nesmírně náročný nejen na koordinaci jednotlivých dodavatelů, ale i vzhledem k tomu, že výroba a testy jsou v Maďarsku, Francii, Polsku, ale také v České republice,“ dodal Majer.

Maďarsko se v posledních letech stalo pro Škodu Transportation jedním z perspektivních trhů. Od roku 2007 uspěla skupina v několika významných tendrech v Budapešti, Debrecínu nebo Szegedu. Celková hodnota uzavřených kontraktů činí 3,5 miliardy korun.

Autor: ČTK, jaz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!