Bugatti představuje nejdražší vůz světa, vyjde na stovky milionů korun | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Bugatti představuje nejdražší vůz světa, vyjde na stovky milionů korun

mšt

Automobilka Bugatti na ženevském autosalonu představila nový model La Voiture Noire, který s cenou 12,5 milionu dolarů (282,6 milionu korun) přepisuje rekordy. Na trh dosud nešel nově vyrobený vůz s vyšší pořizovací cenou, uvádí agentura Bloomberg. Model si prohlédněte ve fotogalerii.

Jeden z vozů už byl prodán neznámému fanouškovi automobilky. Spekuluje se o tom, že šťastným majitelem je bývalý šéf Volkswagenu Ferdinand Piech, uvádí agentura Bloomberg. Za cenu modelu La Voiture Noir by si zákazníci mohli koupit tři stovky modelů 3s od automobilky Tesla.  

Extravagantní vůz disponuje osmilitrovým šestnáctiválcovým motorem a šesti koncovkami výfuku. „Mají zdůraznit, že se v žádném případě nejedná o elektromobil,“ uvedl šéf designérů Bugatti Achim Anscheit.

Podle zástupců firmy, která letos slaví 110. výročí, je vůz mnohem více než moderní poctou slavnému modelu 57 SC Atlantic, který navrhl syn zakladatele automobilky Jean Bugatti. „Je to oslava estetiky,“ řekl šéf Bugatti Stephan Winkelmann.

 

Bugatti Chiron v životní velikosti: Lego postavilo funkční model, který opravdu jezdí!
Někdejší šéf automobilky Nissan Carlos Ghosn byl propuštěn na kauci
Majitelé vozů Volvo se už dvoustovkou neprojedou, automobilka omezí nejvyšší rychlost

Autor: mšt
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!